Respektujeme staré konzole a cross-gen se osvědčil, vysvětlují EA Battlefield 6 i pro ně

Otočka.

Do určité míry se to dá považovat za negativní zprávu, pokud by se na old-gen braly nějaké extra ohledy a brzdilo to pokrok i design hry. Ale pokud byste se zeptali těch stovek milionů lidí, kteří mají doma PlayStation 4 nebo Xbox One, tak by vám samozřejmě odpověděli odlišně a budou za to strašně rádi.

Battlefield 6, jehož odhalení bylo odsunuto až na červen, nakonec vyjde i ve verzích pro PlayStation 4 a Xbox One.

EA to oficiálně potvrdili tento týden na výroční konferenci, takže se nejedná pouze o nějaké spekulace (první uniklé obrázky).

Poprask to vyvolalo hlavně kvůli tomu, že dosud tvrdili a vypichovali, že hra bude speciálně navržena pro brání ohledu na nextgen platformy, tedy jen na nabušená PC, PlayStation 5 a Xbox Series X.

1

Šéfovi vydavatele Andrewu Wilsonovi se proto zdůvodnění o náhlém cílení i na old-gen (nepochybně i kvůli překupníkům a horší dostupnosti PS5) nevěří snadno:

"Battlefield bude k dispozici pro staré i nové konzole, stejně jako naše sportovní hry. Povaha hratelnosti Battlefieldu byla ušita na míru nextgenu, čímž myslíme grafiku, co se dá dělat s fyzikou, umělou inteligencí a vtažení do hry. Skvělé na tom je, že vše půjde provést i v počtu hráčů, který zamýšlíme. Destrukce prostředí a všechny nové momenty pro nás představují opravdovou nextgen příležitost, kterou máme k dispozici díky zvýšenému výkonu procesorů a paměti na nových konzolích."

Když někdo z analytiků namítl, že cross-gen titulům se v minulosti ne vždy úplně dařilo, šéf EA odpověděl, že starou generaci konzolí stále respektují. Hry, které byly určeny zároveň pro nové, tak i pro staré platformy, prý po dekády byly výjimečně úspěšné.

Ocenil také širokou škálovatelnost jejich Frotbite enginu, tým digitálních služeb a vývojáře (ze čtyř studií), kteří prý jsou schopni vymáčknout neuvěřitelné věci i z old-gen verze Battlefieldu. Chtějí se prý ujistit, že než se přesunou pouze na novou generaci konzolí, dostanou ještě maximum ze staré generace, na níž budou takové hry vypadat báječně.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Vesmírná arkáda Chronus přiletí 3. prosince

+ technikálie, vše o ní v kostce.

Fotky z Asus Media Day 2021

Zúčastnili jsme se páteční akce v Praze.

Oficiální nosný motiv Suicide Squad: Kill the Justice League

Hra bude 16. října 2021 v 19 hodin na DC FanDome.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna