Důchodci dostanou k očkování herní kód na Steam

Akce české vlády na Hlaváku.

Zatím není známo, od koho přesně tyto kódy pochází a na jaké hry vlastně jsou - zda od nějakých překupníků či z oficiálních vydavatelských kanálů, ačkoli námi oslovení domácí distributoři řekli, že v tom prsty nemají.

Česká vláda se překvapivě rozhodla, že motivuje k očkování proti koronaviru mimojiné soutěží o digitální PC hry na platformě od Valve.

Toto napsal premiér Andrej Babiš na svém Facebooku - výhry se mají losovat jednou denně (iPhone jednou týdně), v neupřesněném počtu "vítězů" z těch, kteří na sebe zanechali kontaktní údaje:

"Ve Westfield Chodov vás naočkujeme Pfizer a na Hlaváku Johnson & Johnson. Můžete vyhrát iPhone 12, tenisky CONVERSE a kupóny na Steam."

Paradoxem je, že podle ranní reportáže ze SeznamZpravy.cz se do dlouhé fronty na Hlavním nádraží pod tabulí s odjezdy vlaků postavili prý především hlavně důchodci. Ti, kteří se dosud neuměli nebo nechtěli registrovat ve standardním očkovacím systému, nebo případně odmítali čekat na přidělení termínu.

Celé očkování bez registrace mělo přitom cílit hlavně na mladší populaci, která se nechtěla očkovat nebo má představovat momentální zdroj rizikového šíření mutace delta, čemuž odpovídají i zvolené ceny v soutěži, které se tím pádem nějak minou účinkem. Více třeba na Mobilizujeme.cz.

Pokud by se snad někdo z vás, čtenářů českého Eurogameru náhodou ocitl mezi výherci, dejte nám, prosíme, vědět, co přesně jste na Steamu získali, neboť oficiální informace jsou skoupé.

Reklama

Přeskočit na komentáře (2)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna