Česká stopa na Game Developers Conference 2021 příští týden

Co bude v našem pavilonu?

České herní firmy patří v současnosti mezi špičky v oboru. Tři z nich, které patří mezi nejúspěšnější naše studia a jejichž roční obrat se pohybuje ve stovkách milionů korun a dva začínající startupy se záhy představí na každoroční sanfranciské Game Developers Conference, která se uskuteční v týdnu od 19. července. Firmy pod hlavičkou českého pavilonu se budou snažit dále rozšířit už tak výraznou českou stopu ve světovém herním průmyslu, který jako jeden z mála nepoznamenala koronavirová pandemie, ale naopak zaznamenal prudký růst ne jenom v Česku, ale i ve světě. Cílem účasti našich firem je jednak zvýšení povědomí o českých hrách i celém herním průmyslu a zároveň podpora v navazování kontaktů s potencionálními partnery a distributory na náročném americkém trhu.

Mezi vybranými zástupci českých firem se představí Bohemia Interactive (tvůrci série ARMA, DayZ, Vigor), Madfinger Games (studio zaměřené na mobilní hry jako Shadowgun), Beresnev Games (tvůrci mobilních her známí především titulem Flippy Knife). Dalšími prezentovanými studii jsou Charles Games, mladé začínající studio zaměřené na vzdělávací historické hry, které představí svou nadcházející hru Svoboda 1945: Liberation - samotná hra vyjde v srpnu. Řadu zástupců rozšíří také nezávislé studio Honestly Games založené v předchozím roce, které představí svoji připravovanou hrou Lords and Villeins inspirovanou kultovní hrou RimWorld.

1

Zatímco výše uvedené společnosti budou přítomny přímo na virtuálním stánku, organizátoři z Asociace českých herních vývojářů představí na GDC také společnost DIVR Labs s jejich hrami pro virtuální realitu. Samotná společnost již má svá první VR centra v Praze a Dubaji.

Obrat českého herního průmyslu se loni vyšplhal na více než 5,3 miliardy českých korun, tedy zhruba 250 milionů dolarů. Videoherní odvětví v současné době zaměstnává více než 2000 lidí. I během pandemického roku 2020 české společnosti vytvořily více než 330 nových pracovních míst a stále hledají další nové a kreativní lidi, kteří by posílili jejich pozice. Může být překvapením, že zhruba třetinu současného počtu zaměstnanců tvoří cizinci. „Český herní průmysl je dostatečně atraktivní a konkurenceschopný v globálním měřítku, a proto se společnostem daří přijímat zahraniční pracovníky," říká Pavel Barák, předseda Asociace českých herních vývojářů. Asociace proto nabídla pětici vybraných studentů vstup zdarma na celou konferenci GDC v rámci dalšího šíření povědomí o herním průmyslu a jeho možností.

Podpory českému průmyslu se dostává i od ostatních partnerů. „Podpora našich kreativních průmyslových odvětví, ať už jde o film, animaci nebo počítačové hry, je jedním z našich hlavních cílů zde v Kalifornii," říká Jaroslav Olša, Jr., český generální konzul v Los Angeles. Nejinak je tomu i jinde ve světě. „S podporou CzechInvestu se již mnoho videoherních firem účastnilo zahraničních veletrhů, jako například Gamescomu v Německu, G-Star v Jižní Koreji, Tokio Game Show v Japonsku či kanadské akce MEGAMIGS," říká Markéta Mentelová, která se v CzechInvestu stará o oblast kreativního průmyslu.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

Nádherný fanouškovský plakát Elden Ring, původní Dark Souls právě slaví 10 let

Autorem je @marvor009 - pocity z předváděček od všech jsou velmi, velmi pozitivní.

Neo: The World Ends with You míří na PC

Japonské akční RPG z PS4 a Switch v červenci bude exkluzivně na Epic Games Store 28. září.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna