Herní výstava zpřísňuje, bude nově vyžadovat očkování či negativní test

Cesta i pro ostatní?

Gamescom ani E3 se bohužel už druhým rokem nekonají coby skutečná akce s návštěvníky či novináři, pouze jako digitální události, což ne každému vyhovuje.

Jak z této šlamastiky ven a jak případně nastavit precedens pro podobné herní výstavy do budoucna, ukazuje dnes největší západní organizátor takových akcí, Reedpop (mimochodem také vydavatel sítě Eurogamer).

1

Na PAX West, který se bude po dvouleté pauze a šesti zrušených akcích reálně konat v Seattlu ve dnech 3. až 6. září 2021, bude průkopnicky aplikovat nová pravidla pro umožnění vstupu.

Z dnešního oznámení vyplývá, že se po každém návštěvníkovi bude chtít prokázat buď očkování nebo doklad o negativním Covid-19 testu:

"Jsme potěšeni vám oznámit, že na základě doporučení od státních a místních úřadů budeme implementovat systém, že po každém na PAX West se bude chtít vakcinace či negativní test. Vážíme si vaší trpělivosti po dobu, kdy jsme na tomto plánu pracovali s úřady a místem konání," uvedl event director Kyle Marsden-Kish.

Na vysvětlenou, proč se to změnilo oproti dřívějšku, kdy původně měla stačit redukce kapacity, roušky a sociální odstup, za což tehdy pořadatel sklidil kritiku, uvedl, že zdravotní a bezpečnostní podmínky se postupem času vyvíjí. Krom toho už v červnu ReedPop avizoval, že více detailů na toto téma ohlásí až později.

Prý panoval všeobecný zájem, aby se tyto věci nastavily správně a vytvořilo se bezpečné prostředí pro dobro komunity PAX. Samozřejmě nikdo nechce, aby se na místě vyskytl tzv. super-přenašeč a nakazil desítky či stovky ostatních hráčů. A jak připomíná The Verge, s tímto už má PAX nepříjemnou zkušenost po nákaze prasečí chřipkou na akci ve 2009.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Vesmírná arkáda Chronus přiletí 3. prosince

+ technikálie, vše o ní v kostce.

Fotky z Asus Media Day 2021

Zúčastnili jsme se páteční akce v Praze.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna