Control hlásí už 10 milionů hráčů

Remedy se daří.

Kdo by to byl býval tehdy v létě 2019 uhodl, že původně nepříliš prodávaná third-person akce a zároveň nová značka, která se tehdy musela veřejně obhajovat a bránit před kritiky, bude později tak úspěšná, že ji budou závidět i mnohé dlouho zavedené série?

Finské studio Remedy se pochlubilo, že jejich Control už dosáhlo celkově 10 milionů hráčů. Předtím se vědělo jen o 2 milionech v prosinci 2019.

Co je však důležité zdůraznit, je to, že by se to nemělo chápat jako počet prodaných kusů, nýbrž čistě opravdu jen jako počet unikátních hráčů. Tahle hra totiž těžila z rozdávání zdarma na Epic Games Store a jiných obdobných akcí.

Tudíž se spousta hráčů "nahonila" bez přímého placení, leč výrobce to trápit nemusí, ten své peníze dostal jinými cestami - buď za práva od vydavatele 505 Games, od Epicu za exkluzivitu obchodu, za upgrade na nextgen verze a re-edice apod., kdy neuškodily ani některé doprovodné kauzy.

Finové mohou být spokojeni, protože meziročně jim mírně vzrostly tržby, prý díky únorové Ultimate Edition na PlayStation 5 a Xbox Series X / S. To není moc obvyklé, když firma v roce 2020 vůbec nic nového nevydala, a jen si mohou gratulovat, jak z mála dokázali udělat hodně.

Se 60 miliony eur na účtu tak nic nebrání ještě vyšším investicím do prý ambicióznějšího pokračování Control, stejně jako do MP odbočky Condor, nebo do dvou AAA projektů ve spolupráci s Epicem, z nichž jedním má být údajně Alan Wake 2 (nepotvrzeno).

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna