Oznámení NHL 22 s X-Factorem ze Superstar a na Frostbite enginu

+ debutový trailer, datum vydání, obrázky, o upgradu grafiky.

EA dnes v podvečer oznámili další ročník svého hokeje, který bude význačný hned celou řadou vlastností a proto ho sami nazývají "průlomovým".

Podobně jako před lety (konkrétně ve 2016) přibuzná FIFA, i NHL 22 poprvé pošlape na Frostbite engine, který si udělal jméno v sérii Battlefield. Z tohoto důvodu se uvádí, že prý půjde o dosud největší meziroční skok v grafice série, která letos poprvé zavítá i na nové konzole, kde ještě loni chyběla.

Na obalu bude hvězda Auston Matthews a vše si zahrajete 15. října 2021 (s Deluxe edicí o tři dny dříve).

Debutový trailer:

Netradiční je, že hra bude mít na všech čtyřech platformách - PS5, PS4, Xbox Series, Xbox One - ty samé vlastnosti. Oficiálně to slíbil Sean Ramjagsingh, viceprezident a generální manažer herního NHL z EA Vancouver. To je značný rozdíl oproti fotbalu, americkému fotbalu či basketu od EA, kde old-gen verze značně zaostávají.

Ale zase to nechápejte tak, že by byly všechny verze NHL 22 úplně totožné, samozřejmě grafika bude na nextgen konzolích lepší. Hlavní producent uvedl, hráči na PS4 a Xbox One budou těžit z většiny věcí, které s sebou změna enginu přinese, ale vizuální pokrok bude na PS5 a Xbox Series oproti old-genu ihned jasně rozpoznatelný.

Tvůrci přichystali hezčí stínování, dynamické nasvícení celého povrchu ledu (s částicovými efekty), více detailů tváří hokejistů (upgradovaná pleť a oči), jejich výbavy a kompletně znovu vytvořené modely postav, aby více odpovídaly těm skutečným. Tyto prvky prý nebyly možné s předešlou technologií Ignite, i když se z ní dříve vymačkalo maximum. Vylepšení fyziky zase zařídí přesnější interakce hokejek s pukem.

1

Jinou novinkou bude televizní přezentace s augmentovanou realitou, statistikami, srovnáním výkonu, tresty a jinou vyskakující grafikou, která však neruší od akce.

Po vzoru televizní soutěže Superstar a hry Madden NFL tady budou unikátní schopnosti X-Factor, v době premiéry zatím pro 150 nejlepších hráčů NHL. Ty využijete při taktizování jak v exhibičních zápasech, tak v Be a Pro módu. Dělí se na dvě kategorie: zónové (50 hokejistů), které mají velký dopad na hratelnost, a pak méně účinné (100 hokejistů), ale stále se hodící pro odlišení postav, které je mají. Třeba hvězda z obalu má Shock and Awe pro výjimečnou sílu střel a přesnost.

2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

Vše o hře z tohoto článku

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Technický rozbor Deathloop na PS5 a PC

Od začátku navrženo pro raytracing.

Uniklé dlouhé video ze Saints Row

Třináctiminutové seznámení s hrou v kostce.

Oznámení Jagged Alliance 3

Plnohodnotné pokračování.

Příběhový trailer ELEX 2

O sjednocení lidu.

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna