Crusader Kings 3 potvrzeni pro konzole a trebuchet z Age of Empires 4 s dokumenty

+ 90 minut úniku z hraní.

Nebýt pár dnů starého proklepnutí u ratingové organizace na Tchaj-wanu, byl by to šok, takto se jen potvrdily spekulace.

Kdysi hodně okrajová série hardcore strategií se ve svém čtvrtém dílu, původně vydaném pro PC loni v září, skutečně podívá i na konzole PlayStation 5 a Xbox Series X / S.

Crusader Kings 3 kutí Paradox Interactive ve spolupráci s Lab42 a bude vypadat stejně jako originál, i když nějaké rozdíly se najdou. Třeba xboxová verze umožní hru svižně přepnout na YouTube, abyste se mrkli na návody a tutoriály. PS5 verze zase má mít nějaké unikátní interakce mezi herním mechanikou stresu a DualShock ovladačem, abyste na vlastní ruce pocítili nervózně vypjat momenty při hraní.

Datum známo zatím není, ani nebude zahrnuto Northern Lords DLC. Tvůrci říkají, že to není obyčejný port, ale spíš adaptace, se zachováním všech klíčových vlastností z PC.

U Age of Empires 4 zarazilo, že v xboxovém vysílání chyběl nějaký pořádný trailer, ačkoli stále platí termín koncem října.

Hlavním sdělením se tak stalo, že ve hře bude obsažena asi hodina dokumentárních filmečků, které osvětlí řadu zajímavostí z historie rozličných kultur. Třeba jak přesně fungoval trebuchet, čili obléhací zbraň na bázi katapultu a vahadla, se kterým se likvidovaly hradby a budovy.

Dle kreativního šéfa se touto nenásilnou formou dozvíme detaily třeba o středověké chirurgii, válčení, zapálených šípech, ochočení koní, tvorbě brnění či mongolské hudbě. Vše vzniká v kooperaci s britskou Lion TV a ukázka trebuchetu byla natočena na zámku Warwick v Anglii.

Kdo to dočetl až sem, za odměnu tu má 90 minut uniklého videa za Číňany z uzavřené bety.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

Vše o hře z tohoto článku

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna