Nedokážeme garantovat nextgen verze Cyberpunk 2077 letos, přiznal CD Projekt Red

To nevypadá dobře...

Uvědomili jste si, že slíbené PlayStation 5 a Xbox Series X verze tohoto kyberpunkového RPG v Night City jsou poslední "velkou hrou" z podzimu 2021, pokud se to tak dá nazývat, která nyní, tedy na začátku září, stále nemá stanovené přesné datum?

Neděje se tak bezdůvodně, polské studio totiž najednou nemá jistotu, že vše zvládne včas dodělat. A další fiasko si rozhodně nemůže dovolit.

Takže bezplatný nextgen patch pro Cyberpunk 2077 byl sice na jaře před investory sebejistě slibován na tyto Vánoce, jenže od té doby se situace zřejmě změnila a už to tak úplně neplatí:

"Pořád chceme verze pro PS5 a XSX uvést do konce 2021, ale nedokážeme to garantovat, i s ohledem na zkušenosti, co jsme se naučili během uplynulého období, a produkt je stále ještě ve vývoji," přiznal dnes obchodní ředitel CDPR Michal Nowakowski.

1

Ruku do ohně by nedal ani za stihnutí Zaklínače 3 pro poslední konzole.

Tam je ale stav trochu odlišný tím, že port řeší externí studio Saber Interactive, takže to není úplně v rukou tvůrců původní hry. Ti proto varují, že ani zde nemohou být absolutně jisti, že se plán časem nezmění a nedojde ke skluzu na 2022. V tuto chvíli se pořád mluví o cílení na závěr 2021, leč CDPR nechtějí být více konkrétní, na kdy přesně to bude.

Zajímavé jinak je, že studio alokovalo celou čtvrtinu svého personálu na vývoj prvního přídavku pro Cyberpunk 2077. Prý totiž stále pevně věří v dlouhodobý potenciál této dříve problematické hry.

2

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna