Bez podpory přechodu z PS4 na PS5 verzi Horizon Forbidden West

Kontroverze.

Dosud jsme byli zvyklí, že za příplatek nejčastěji deseti dolarů šlo přejít z PS4 verze nějaké velké hry na PS5 verzi. Na druhou stranu bylo zřejmé, že tato možnost tady nebude nabízena donekonečna, byť to staví PlayStation do konkurenční nevýhody oproti Xboxu, kde to bývá standardem.

Včera takto rozvířilo vody zahájení předobjednávek Horizon: Forbidden West, kde mnohé zarazilo, že Sony už přestane poskytovat upgrade u levnějších edic hry.

Sekce FAQ> na toto téma hovoří jasnou řečí:

"Mohu přejít z mé PS4 verze na PS5 verzi? Nikoli, u standardní a speciální edice to možné není".

1

¨ Podporu tzv. Dual Entitlement vám zajistí jen to, kdyz si koupíte dražší edice, jako jsou digital deluxe, sběratelka či Regalla.

Na rozdíl třeba u Ghost of Tsushima: Director's Cut to není součástí levnějších edic, takže chce-li někdo v budoucnu upgradovat z PS4 verze na PS5 verzi, musí vytáhnout z kapsy aspoň 80 dolarů.

Celé to je divné kvůli tomu, co říkal šéf zábavní divize Sony, Jim Ryan, loni v září, že u Horizon: Forbidden West nabídnou cestu, jak se dá přejít z PS4 verze této konkrétní hry na PS5 verzi. Takže jeho slova sice platí, ale tehdy se ještě netušilo, že to bude jen u dražších edic.

Jako další eventuální vysvětlení příchází v úvahu to, že třeba v únoru 2022 už může být k dostání tolik kusů PS5, že by se v pohodě dostalo na každého zájemce, tudíž by pak rovnou člověk mohl pořidit PS5 verzi a nemusel nějaký čas tvrdnout u old-gen podoby hry, když novější konzole není k mání...?

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Vesmírná arkáda Chronus přiletí 3. prosince

+ technikálie, vše o ní v kostce.

Fotky z Asus Media Day 2021

Zúčastnili jsme se páteční akce v Praze.

Oficiální nosný motiv Suicide Squad: Kill the Justice League

Hra bude 16. října 2021 v 19 hodin na DC FanDome.

- komentáře (1)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna