Debut God of War Ragnarok v parádních třech minutách a podrobnostech

Hlavní hvězda uplynulé noci + obrázky.

Když zakladatel série tvrdil, že si v noci na pátek z něčeho sedneme na zadek, měl na mysli právě toto.

Sony na PlayStation Showcase poprvé představila pokračování novodobého God of War, které má podtitul Ragnarok, což se dříve vehementně popíralo, ale nakonec se hra takto skutečně jmenuje.

A není pochyb, že to byla největší událost celé akce, protože výtvor studia v Santa Monice vypadá ještě lépe, než jsme si ho kdy vysnili, byť je jinak ve stylu "více toho samého, co se minule osvědčilo".

Nejen díky potvrzené jízdě na psím spřežení po zamrzlých jezerech, dechberoucím výhledům na mýtickou krajinu, opětovné plavbě na loďce po krystalicky průzračné řece skrz město či neuvěřitelně vymakaných postavách:

Děj hry je zasazen několik let po jedničce, oceňované akční adventuře pro PS4 z 2018. Vše se má točit okolo skutečného dědictví Atreuse. Zatímco minule to bylo hlavně o vztahu mezi otcem a synem (Kratos a Atreus), tentokrát to bude o mladické zvědavosti, kým vlastně jsme nebo kým bychom mohli být. I o tajemství role Loki v konfliktu.

Mavštívíte všech devět oblastí (Nine Realms), což je navýšení oproti šesti v předešlé hře i to značí vyšší pestrost (zelenající se džungle i podzemní těžební bludiště). Hledat tam budete odpovědi na otázky během příprav na neodvratnou bitvu s vojsky Asgardianu, která má ukončit svět. Při poučení se z minulých chyb a snaze o ochranu svého dítěte.

Hlavními antagonisty budou Thor a Freya mstící se za vyvrcholení jedničky se zabitím jejího syna Baldura, disponující magií i bytí pravou válečnicí. Využijete proto na ně nové runy a schopnosti, stejně jako na severské bohy, nová monstra a kreatury. Tím, jak se bude hrozba stále přibližovat, si musíte zvolit mezi bezpečím své rodiny a bezpečím celé říše. Někdy to vskutku nebudou lehká rozhodnutí.

Tvůrci slibují, že chtějí vylepšit boje, aby působily svěže a zohlednila se zpětná vazba od fanoušků. V God of War Ragnarok by rádi dali v bitkách více na výběr, jestli preferujete sérii rychlého mačkání pro komba, šikovnost zmáknutí některých prvků či chytrou defenzivní taktiku. Cílem je, aby boj dua byl unikátní a pamětihodný, samozřejmě s ikonickými zbraněmi Krata či novým vyvoláním run Atreuse.

Jako datum vydání platí podzim 2022 pro PS5 a PS4 - první screenshoty od Sony i nosný artwork:

1
2
3
4
5
6
7

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

Nádherný fanouškovský plakát Elden Ring, původní Dark Souls právě slaví 10 let

Autorem je @marvor009 - pocity z předváděček od všech jsou velmi, velmi pozitivní.

Neo: The World Ends with You míří na PC

Japonské akční RPG z PS4 a Switch v červenci bude exkluzivně na Epic Games Store 28. září.

- komentáře (1)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna