Bude Cyberpunk 2077 brzy na Xbox Game Pass a proč přesně odložili nextgen verzi i u Zaklínač 3?

+ jaké jsou aktuální plány s mulťákem?

O velkých odkladech obou nextgen konverzí víme od října a dobrou novou zprávou k nim je, že tehdejší termíny stále platí, čili Cyberpunk 2077 pro PS5 a Xbox Series v 1. čtvrtletí 2022 a Zaklínač 3 pro tyto platformy ve 2. čtvrtletí 2022.

CD Projekt Red nyní na fiskální konferenci blíže vysvětlil, proč vlastně k těmto skluzům z Vánoc došlo a jaká je s nimi momentální situace.

"Cyberpunk 2077 pro nextgen je nyní ve fázi testování a musíme si být jisti, že je ve velmi dobré kondici, což vyžaduje značené úsilí, vzhledem k updatům grafiky a sadě systémových vylepšení. Ty nejsou revolucí, ale mají interakce s ostatními herními systémy, takže to chce prověřit, že se spolu neperou, což potřebovalo více času na testoávní".

U portů Zaklínače 3 je prý situace jiná. Jelikož je vyvíjí Saber Interactive a jelikož jde o 7 let starou hru, od té doby technologie rapidně pokročily a objevila se nová řešení, která v originálu chyběla, třeba raytracing. Toto tedy bude čistě technický upgrade (vedle malých DLC), který bude aplikován na docela starou hru, což rovněž vyžaduje více času.

1

CEO Adam Kiciński také reagoval na dotaz, jestli se rok starý Cyberpunk 2077 v dohledné době nepřidá na službu Xbox Game Pass. Prý zvažují každou takovou obchodní příležitost, až je pro ni ta vhodná doba, což u této hry však ještě nenastalo. Musejí vždy zvážit přínosy a zápory, srovnat je s prodeji hry a čerpat z dalších dat. V případě Cyberpunk 2077 je zkrátka na příchod na tuto službu ještě moc brzy.

Polské studio, které expandovalo tým, dále začalo průzkumné práce na nějakých nových projektech, paralelně s DLC pro Cyberpunk 2077, na němž se stále dělá.

Co se týče předešlých záměrů s přidáním multiplayeru, tento plán prý stále platí, i pro sérii Zaklínač (nebylo řečeno, která dostane online prvky jako první), ale stane se tak postupně, aby se dalo naučit z chyb, a až někdy v budoucnu.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna