Exodus z UbiSoftu má mít dalekosáhlé důsledky na vývoj her

Kdo všechno utekl?

Magazín Axios přišel s vlastním zjištěním, kterým se francouzský vydavatel samozřejmě nikde nechlubí, ale prý to v budoucnu bude mít značné dopady na vývoj příštích her.

Hromadný odchod zaměstnanců z UbiSoftu nazval za bezprecedentní situaci. I ti, kteří tam zůstali, mluví o nevídaném počtu výpovědí, částečně i kvůli nevyřešeným aférám se sexuálním obtěžováním, špatnému klima na pracovišti, nízkým platům a frustraci z kreativního směřování firmy, které tlačí NFT a živé služby.

Ze zkušených vývojářů na seniorních pozicích, kteří byli nejvýše v titulcích nedávného Far Cry 6, jich prý odešlo minimálně pět. Z padesáti hlavních autorů loňského Assassins Creed Valhalla jich je pryč dvanáct.

1

Odcházet mají také zaměstnanci UbiSoftu na nižších a středních pozicích, například ze studií v Montrealu a Torontu to údajně v uplynulých šesti měsících mělo být přes 60 lidí, i kvůli lákavým nabídkám od konkurence v dané oblasti.

Dání sbohem prý způsobuje, že dochází ke zpoždění projektů či jejich zaseknutí. Někdo se prý snažil vyřešit problém v existující hře, ale ve firmě neměl být k nalezení už nikdo, kdo by znal ten specifický systém a mohl to opravit.

Oficiálně udávaná fluktuace v UbiSoftu činí 12 procent, což je méně než v Activision Blizzard, kam se při masivním náboru noví zaměstnanci též moc nehrnou. Možná i proto byl nedávno ohlášen remake Splinter Cell ve velmi raném zárodku.

Reklama

Přeskočit na komentáře (2)

Vše o hře z tohoto článku

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Také na webu...

Death Stranding Directors Cut PC s upřesněným datem

+ cena za upgrade, HW nároky, přenos savů.

Mortal Kombat 12 vyzrazen přímo producentem z NetherRealm Studios

Fotka jeho stolu zahrnovala monitor, kde byl email s přísně tajným materiálem k MK12.

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna