Taktická akce přišla o vydavatele asi kvůli misi se střelbou ve škole

Kontroverze okolo Ready or Not.

Design her okolo skutečných událostí může být extrémně citlivou záležitostí, dokázala už před lety vojenská střílečka z Iráku, Six Days in Fallujah.

A upřímná odpověď na dotaz někoho na Redditu občas může mít dalekosáhlé konsekvence. Ačkoli zúčastněné strany popírají, že prý toto nebylo příčinou sváru, navenek to vypadá jinak.

V nyní už smazaném příspěvku se náhodný hráč ptal Void Interactive, jestli bude mít hra Ready or Not misi se střelbou ve škole. Dostalo se mu odpovědi ve stylu "to si pište, že ano".

1

Asi přesně to bylo rozbuškou pro oficiální ukončení spolupráce mezi tímto studiem a vydavatelem Team 17, které bylo oznámeno nezvykle během vánočních svátků. Obě strany si vzájemně poděkovaly a popřály hodně štěstí do budoucna.

Taktická týmová střílečka inspirovaná původními Rainbow Six či SWAT tedy musí najít nového partnera nebo vyjít tzv. na vlastní triko pouze na digitální distribuci. Dříve slibovala, že postaví před hráče výzvu, kdy se musí vypořádat s nepříjemnými situacemi.

Early Access verze Ready or Not vyšla 17. prosince. Její tvůrci vyloženě nepopřeli absenci školní mise, namísto toho přišli s obsáhlým vyjádřením, kde se obhajují a vysvětlují, kterak hodlají uchopit složitá témata s patřičnou citlivostí.

"Nedávno jsme museli připomenout členům týmu, aby diskutovali herní materiál s obezřetností," což zní jako jasná reakce na celou kauzu.

Prý také úzce spolupracují s úřady, aby hra byla nejvíce realistická, jak to je jen možné. Zejména v USA se ovšem takový námět vůbec nezamlouvá, protože tam k incidentům se střelbou ve školách dochází poměrně často a hra umožňující takové věci by mohla být považována médii za trenažér či motivaci k příštím obdobným útokům.

Reklama

Přeskočit na komentáře (0)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director  |  jaydeecz

Související obsah

Zítra na Xbox Game Pass přibude Mass Effect Legendary Edition

Brzy také Outer Wilds, Embr, Spelunky 2, Gorogoa, Olija či The Pedestrian.

Herec Tom Holland vystoupil na CES konferenci Sony k filmu Uncharted

"Jednou z luxusních věcí na spolupráci se Sony je PlayStation".

Také na webu...

Herec Tom Holland vystoupil na CES konferenci Sony k filmu Uncharted

"Jednou z luxusních věcí na spolupráci se Sony je PlayStation".

Hardwarové nároky Rainbow Six Extraction na PC

+ videosrovnání 4K DLSS s raytracingem.

Call Of Juarez: Gunslinger si stáhly zdarma 4,5 milionu hráčů

Rozdávání Techlandu probíhalo na Steamu od 10. prosince do včera.

- komentáře (0)

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna