44 milionů ukradených MMO účtů

Mezi nimi i účty pro WoW, nebo Aion.

Bezpečnostní společnost Symantec objevila server, na kterém je prý 44 milionů kradených účtů k MMO hrám. Dokonce se nejednalo jen o kradené účty, ale o účty, které byly nakaženy "trojanem“ s názvem Trojan.Loginck.

Většina účtů v této ohromné databázi byla dle Symantecu získána pomocí malwaru, který je schopen získávat informace – například Infostealer.Gampass. Celá databáze kradených účtů zabírá přibližně 17GB a obsahuje přihlašovací informace na minimálně 18 herních webů.

Symantec uvedl i orientační čísla ukradených účtů k jednotlivým hrám – World of WarCraft zabírá v databázi zhruba 210 tisíc účtů. WoW účty v této databázi mají prý hodnotu mezi mrzkými 35 dolary až 28 tisíci dolary. Další MMO hrou je Aion, který má v databázi zhruba 60 tisíc účtů. Jejich cena se pohybuje mezi 150 – 1420 dolary. Následují účty PlayNC (NC Soft, který provozuje např. Lineage II, Guild Wars, City of Heroes...) – těch je prý kolem 2 milionů a jejich hodnota se pohybuje v rozmezí od 6 do 2855 dolarů. Největší podíl ale mají účty společnosti Wayi Entertainment (vydavatel online her) – těch je v databázi až 16 milionů. Jejich cena ale není známa. O zbytku účtů Symantec mlčí.

Pokud tedy máte účet v některé z těchto her, je nevyšší čas změnit heslo. Internetovou bezpečnost není radno podceňovat a i když spousta lidí úspěšně přežívá bez antiviru, jeho použití rozhodně neuškodí. Pravidelné aktualizace operačního systému a softwaru jsou v dnešní době snad samozřejmostí. Stejně tak častá změna (pokud možno dlouhého) hesla může taktéž zachránit nejen účet do World of WarCraft.

Reklama

Přeskočit na komentáře (2)

O autorovi

Adam Homola

Adam Homola

Redaktor

Související obsah

Také na webu...

Současné konzole by Baldurs Gate 3 neutáhly. Románky budou

Dozvuky včerejška - veškeré info na jednom místě.

Dva plakáty k filmu Monster Hunter

Zbraň je větší než postava.

Přivolaná povodeň vytáhne všechny hráče Cuisine Royale z úkrytu

Černé slunce se vznáší nad onlinovkou s aktualizací.

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna