Alice in Wonderland

Za králíčím ocasem.

Alenka sice již vyrostla do krásy a legálně může nasávat Portské ve své vznešené vile, ale stále je to ta rozpustilá holčina, která ráda sní a v parku se honí za bílými ocasy mladých zajíčků. Jediný rozdíl oproti minulosti je v tom, že namísto matky je jí nyní v patách ženich. I jemu se ovšem schová v nekonečně hluboké králičí noře, která ji přenese do Říše divů. Avšak Wonderlandu nyní bohužel panuje krutá, panovačná (a taky docela vypatlaná) Srdcová královna, která zneužívá všechna živá stvoření a jediný kus země, který si ještě nepodrobila, je království její sesterské Bílé královny. Alenka, králík a pár dalších brachů se pochopitelně spolčí proti královně rudé, protože to hodné duše dělají.

Jestliže jste již viděli Burtonovu čerstvou filmovou interpretaci legendární pohádky o Alence, již víte, jak ten celý příběh dopadne. Hra je klasickým odvarem hlavního chodu z Hollywoodu, takže se plazí podél dějové linky nakreslené snímkem na stříbrném plátně, ale pochopitelně ji rozšiřuje a mírně upravuje pro potřeby o poznání delší hry.

1
Jó, i myší kopanec do rozkroku dělá zázraky.

Potěšující za každých okolností je, že Alice in Wonderland není tou klasickou (čti příšernou) filmovou hrou; dá se hrát vlastně docela slušně a plus mínus desetiletá hráčata si ji zamilují skoro určitě. V jádru je to vlastně plošinovka vyplněná nekonečným bušením do karetních vojáků, předmětů okolo a občasným luštěním puzzlů. Vlastně trochu v duchu populárních LEGO her, protože k úspěšnému projití je třeba využívat a kombinovat speciální schopnosti vašich postaviček a ještě do toho sbírat tisíce a desetitisíce „neskutečných nápadů“ aneb pidi-kostiček (v případě LEGA), za něž si pořídíte upgrady pro svá virtuální alter-ega.

Na herní Alence je příjemné to, kterak vás vezme do spousty míst, na něž film samotný nestačil, a tak ačkoliv co do příběhu se ve výsledku nic nového nedozvíte, aspoň ta cesta k finálnímu souboji s Žvahlavem je rozsáhlejší. Zatouláte se v bludišti z živého plotu, kde je to samý žravý kořen; podíváte se do polorozpadlého baráku, kde se zbláznila gravitace; anebo si zabojujete proti chlupaté zubaté kouli jménem Pentlochňap.

2
Ve filmu to je fajnová holka, ale tady ve hře působí Alenka tupě.

Trochu šokující ovšem je, že skoro celou hru strávíte hraním za zajíce McTwispa a Březňáka, myšku Mallymkun, Kloboučníka a kocoura Šklíbu…, ale Alenka se ke slovu takřka nedostane a je jen jakýmsi vaším doprovodem. Nebo spíše jen nekompetentní pipkou, jež splašeně pobíhá okolo a akorát se čas od času nechá unést srdcovým vojákem a vy ji v roli některé z hratelných postav musíte vysvobodit.

Sympatické každopádně je, že každá z postav má nějakou speciální schopnost, kterou lze postupně ještě vylepšovat. Třeba zajíc McTwisp má v kapse magické ručičkové hodiny, kterými nejen buší nepřátele po hlavě, ale také jimi umí zastavit čas. Kloboučník zase domalovává realitu a pustí vás tak třeba do původně rozbitých dveří. Myška pro změnu bojuje jako nikdo jiný, kocour umí odhalit neviditelné objekty a Březňák dokáže na dálku manipulovat s objekty, pohazovat jimi a do toho mrskat naváděné nádobí.

3
Nechat truhlu čouhat ven? Takovýhle pirát by se asi moc neuživil.

Plejádu roztodivných hratelných postav si užijete hlavně v kooperativním režimu. Automaticky si k hodnocení připočtěte bod, pokud máte kámoše, se kterým si můžete dát Alice in Wonderland v tandemu. Offline multiplayerový režim ála LEGO Star Wars za dvě rozličné postavy najednou automaticky vykopne zábavnost a prožitek z hraní o stupínek výš.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna