APB po třech měsících končí, nebo ne?

Vypnou se servery.

Je to patrně poslední hřebíček do její rakve i hrobu jejích vývojářů. Kriminální onlinovka All Points Bulletin, známá pod zkratkou APB, dnes tři měsíce po svém vydání oficiálně ukončila svůj provoz.

"Byla to fantastická cesta, bohužel ale s předčasným koncem. Dnes musíme se smutkem oznámit, že ačkoliv jsme chtěli službu udržet naživu co nejdéle, APB už má své dny spočítané. Byla radost s vámi pracovat, společně jsme stvořili opravdu nevídanou hru," napsal komunitní šéf Realtime Worlds na oficiální fórum.

Jde asi o poslední zprávu z tříměsíčního kolotoče, který se v červenci rozpoutal kolem vývojářského studia Realtime Worlds a postupně ho přivedl v bankrotu, který firma oznámila minulý měsíc. Souběžně s tím také odstavila svůj tým zbývajících vývojářů, kteří pracovali na hře MyWorld.

Realtime Worlds tvrdili, že navzdory všem nutným propouštěním se APB i dále věnují, a později dokonce znovu nabrali třiadvacet zaměstanů, kteři měli za úkol držet MyWorld při životě, dokud se pro hru nenajde investor. Jeden americký prý o tento titul ještě zájem neztratil - což ale už nezmění nic na tom, že APB má svůj velmi krátký život za sebou.

Aktualizace 17. 09. 2010, 11:00: Aktualizace: APB možná neskončí. O neúspěšnou MMO hru má údajně zájem studio Epic. Viceprezident Epicu Mark Rein hru miluje, s šéfem Realtime Worlds se zná a loni APB dokonce sám prezentoval na PAXu.

Epic nyní údajně vyjednává o koupi a převzetí APB pod svá křídla. Vyjádření Epicu ovšem není nijak konkrétní:

„Mark APB absolutně miluje a všichni tady jsme milovali, co jsme viděli," řekla zástupkyně Epicu, Dana Cowley. „Máme plné ruce práce s Gears of War 3, Bulletstorm a nedávno oznámeným Project Sword. Kdyby takováto jednání probíhaly, byly by tajné." Dodává.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (15)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna