Batman: Arkham Knight v záplavě chyb

Skvěle hodnocená hra na PC trpí mnoha bugy.

Právě dnes vychází další instance videoherního Batmana s podtitulem Arkham Knight, a to na PC, PS4 a XOne. První recenze jsou již venku (ta naše již brzy) a podle očekávání jsou veskrze nadšené. Obvykle méně kritické americké IGN dalo 9.2, desítky daly servery Polygon a VideoGamer a dále např. GamesRadar hodnotí 4/5. Nejméně zatím nový Batman obdržel od Gamespotu, jenž dal 7/10.

Hlavně hráči PC verze ale nejen na Steam fóru a na Redditu hlásí velké množství chyb. Právě proto má Arkham Knight na Steamu prozatím výhradně jen negativní uživatelské recenze. V případě stažení digitální verze Batman po spuštění stále padá a zasekává se. Když pak postižení hráči nechají skrze nástroj Steamu zkontrolovat integritu stažených souborů hry, dochází k novému stahování úplně celé hry, která vyžaduje macatých 45 GB volného místa na disku.

Majitelé grafických karet AMD zase reportují drtivé propady framerate až na nějakých 5 FPS. Špatné optimalizace na AMD kartách si je jistě vědom i vydavatel, který pokoutně pouhých 12 hodin před vydáním změnil v minimálních požadavcích původní grafickou paměť alespoň 2GB na 3GB v případě AMD a na model Radeon HD7950. Přitom u nVidie má pro nenáročné hraní postačovat stará dobrá GeForce řady 660 jenom s 2 GB pamětí.

Další velké propady nastávají při plachtění a řízení Batmobilu. Cukatůru kolem 10 FPS pročež hlásí i majitelé nVidia strojoven typu GTX 970/980 a dokonce i výkonných tepelných elektráren řady Titan X. Po restartu se zase často hra uzamkne na max. 30 FPS i na těch nejsilnějších sestavách. Citelné propady a kolísání FPS pak hlásí i mnoho hráčů, kteří jinak alespoň mohou v pohodě hrát, což se týká i posledních ovladačů grafických karet.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (52)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna