Batman: Arkham Knight v záplavě chyb

Skvěle hodnocená hra na PC trpí mnoha bugy.

Právě dnes vychází další instance videoherního Batmana s podtitulem Arkham Knight, a to na PC, PS4 a XOne. První recenze jsou již venku (ta naše již brzy) a podle očekávání jsou veskrze nadšené. Obvykle méně kritické americké IGN dalo 9.2, desítky daly servery Polygon a VideoGamer a dále např. GamesRadar hodnotí 4/5. Nejméně zatím nový Batman obdržel od Gamespotu, jenž dal 7/10.

Hlavně hráči PC verze ale nejen na Steam fóru a na Redditu hlásí velké množství chyb. Právě proto má Arkham Knight na Steamu prozatím výhradně jen negativní uživatelské recenze. V případě stažení digitální verze Batman po spuštění stále padá a zasekává se. Když pak postižení hráči nechají skrze nástroj Steamu zkontrolovat integritu stažených souborů hry, dochází k novému stahování úplně celé hry, která vyžaduje macatých 45 GB volného místa na disku.

Majitelé grafických karet AMD zase reportují drtivé propady framerate až na nějakých 5 FPS. Špatné optimalizace na AMD kartách si je jistě vědom i vydavatel, který pokoutně pouhých 12 hodin před vydáním změnil v minimálních požadavcích původní grafickou paměť alespoň 2GB na 3GB v případě AMD a na model Radeon HD7950. Přitom u nVidie má pro nenáročné hraní postačovat stará dobrá GeForce řady 660 jenom s 2 GB pamětí.

Další velké propady nastávají při plachtění a řízení Batmobilu. Cukatůru kolem 10 FPS pročež hlásí i majitelé nVidia strojoven typu GTX 970/980 a dokonce i výkonných tepelných elektráren řady Titan X. Po restartu se zase často hra uzamkne na max. 30 FPS i na těch nejsilnějších sestavách. Citelné propady a kolísání FPS pak hlásí i mnoho hráčů, kteří jinak alespoň mohou v pohodě hrát, což se týká i posledních ovladačů grafických karet.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Deathloop jde na dračku, patch řeší trhání PC verze

+ dokument o designových rozhodnutích.

Guardians of the Galaxy jsou na 4K screenshotech čím dál hezčí

Z poslední verze před vydáním za měsíc.

Far Cry 6 bez raytracingu na konzolích, byly jiné priority

+ tipy a triky přímo od diktátora, zaostřeno na zvířata ve hře.

Domněnky o God of War Ragnarok možná už na jaře?

+ nový sestřih z PlayStation VR her.

- komentáře (52)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna