Black Ops v ČR méně prodávané než MW2

Rozdíl oproti světu, kde trhá rekordy.

Zatímco ve světě trhá absolutní rekordy a vygenerovalo neuvěřitelné tržby 650 milionů dolarů (12 miliard Kč) za úvodních 5 dnů na trhu, čímž Call of Duty: Black Ops předčilo jakékoli filmové nebo knižní premiéry a navíc se mu to povedlo dva roky po sobě (MW2 vyneslo za shodné období 550 mil. USD), u nás je tomu trochu jinak.

"Prodeje v den vydání měly Black Ops na Xzone podobné jako Modern Warfare 2, pro PS3 i trochu silnější. Ale při srovnání po úvodním týdnu na trhu vítězí loňský díl CoD," řekl Eurogameru manažer obchodu Martin Schovanec.

Upozorňuje, že to není nic zvláštního, protože u většiny nových her po týdnu prodejů začíná zájem razantně klesat: "Modern Warfare 2 byl vloni v podstatě unikát, protože se držel na čele žebříčku skoro celou vánoční sezonu."

A čemu šéf obchodu Xzone přisuzuje, že celkový zájem o Black Ops asi bude v ČR nižší než o MW2? "Podle mého názoru každoroční pokračování dané značce moc nesvědčí a výraznější nárůst prodejů bývá vždy ob jeden díl." Podle Schovance bývají dva roky pauzy tak akorát, aby hráči pocítili hlad po novém příběhu z jejich oblíbené série. Ani Fallout New Vegas v České republice nedosáhl na prodejní čísla Falloutu 3, ačkoli mezi nimi byla delší pauza (ale zase tady bylo mnoho přídavků).

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Dalších pět představených her pro PlayStation VR je tady

Song In The Smoke, Fracked či After The Fall - SOUHRN NOVINEK OD SONY.

Odklad Dynasty Warriors 9 Empires

+ stručné zdůvodnění a PS5 patch.

On The Road - Truck Simulator je k dispozici pro PS4

Vykládání zboží, tankování i řízení už i s ovladačem v ruce.

- komentáře (21)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna