Blizzard přiznává, že jim odešli lidi z WoW ke Star Wars

Před koncem roku měli o 2 miliony předplatitelů méně.

Producent World of Warcraft John Lagrave pro Eurogamer přiznal, že jim ubylo zhruba dva miliony lidí platících měsíční poplatky od počátku roku. A může se to velice pravděpodobně MMO Star Wars: The Old Republic.

"Samozřejmě, že lidé zkouší Star Wars. Náš vývojářský tým hraje Star Wars! Jsem jeden z několika lidí, kdo ho stále hraje, ale ano, máme pokles lidi platících měsíční poplatky. Jistě za to může z části The Old Republic, ale je to také proto, že spousta lidí čeká na vydání Mists of Pandaria, takže nejde o žádné překvapení," řekl.

V listopadu 2011 bylo 10,3 milionů předplatitelů World of Warcraft, což je zhruba počet všech obyvatel celé České republiky, ale je to pořád méně než před posledními zveřejněnými čísly, kdy mělo WoW 12 milionů předplatitelů. Star Wars: The Old Republic vyšlo v prosinci minulého roku, od té doby čísla předplatitelů Blizzard nezveřejnil.

V současnosti je možné hrát World of Warcraft zdarma, dokud nedosáhnete 20 levelu. "Zkoumáme, zda nepřidat zvýšení maximálního levelu pro hraní zdarma, přemýšlíme, zda omezit počet nasbíraného zlata a podobně," prozradil John Lagrave. "Je spousta věcí, které si můžete do levelu 20 vyzkoušet."

Údajně přemýšlí, zda nezvýšit zkušební verzi zdarma do levelu 40 nebo 60, ale zatím nemáme čekat, že by se z World of Warcraft stala free-to-play hra. "Tenhle systém nám fungoval sedm let, takže ho zatím měnit nebudeme. Ale nikdy neříkej nikdy."

V únoru tohoto roku propustil Blizzard zhruba 600 lidí, kteří pracovali na World of Warcraft, což má zajisté také něco společného se snížením počtu předplatitelů.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Hardwarový týdeník hráčů - 12/2020

Zvuková karta pro hráče, AMD zvyšuje náskok, notebook Asus...

Nalezen plakát na kampaň Call of Duty: Modern Warfare 2 Remastered

V souborech posledního updatu loňského dílu.

Unikl termín Dark Pictures: Little Hope

Už docela brzy + další info, obal.

O multiplayeru Microsoft Flight Simulator 2020

Objasněny režimy či technologie.

- komentáře (9)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna