Britské herní obchody GAME jsou v krizi

Musejí za odebrané hry platit v hotovosti předem.

Jeden by mohl říct, že lokální kauzy ve Velké Británii nám mohou být ukradené. Ale žijeme v globalizovaném světě a dnešní událost číslo jedna může mít důsledky i u nás. Také reprezentuje současnou kondici herního průmyslu, který na tom není úplně nejlépe (viz např. propuštění více než 170 zaměstnaců u distributora THQ) a zdá se, že na tržby vydatné Vánoce nevyhnutelné potíže jen oddálily.

Okolo předního britského specializovaného herního řetězce GAME se totiž dějí podivné věci. Údajně ztratil úvěrové pojištění u řady jeho dodavatelů her (prostředníci mezi vydavatelem a obchodem), což se mohlo stát kvůli jeho krátkodobé platební neschopnosti.

1

Jak vysvětlují kolegové z britského Eurogameru, kteří se zprávou přišli, bez tohoto úvěrového pojištění teď GAME musí platit za odebrané hry k prodeji v hotovosti dopředu, což rozhodně nejsou malé částky. Pokud by peníze na uvedení nových her na pulty někde nesehnalo, mohlo by to teoreticky vyústit v situaci, že na den premiéry nebudou novinky vůbec k mání. Navíc aktuálně záhadně zmizelo pár titulů (Mass Effect 3, Metal Gear Solid HD Collection) z nabídky online-shopu.

Zástupce britského GAME v oficiální reakci zaručil, že všechny nové hry včetně Final Fantasy a SoulCalibur tento týden budou mít skladem. K ztrátě úvěrového pojištění jen dodal, že individálně jednají se všemi dodavateli o řešení současné situace, čímž vše de facto potvrdil.

Následná zpráva MCV doplnila, že finanční hospodaření britského řetězce GAME není nejlepší. Prý ale má podporu od subjektů v herním průmyslu, aby se z toho dostal, nicméně může se to ještě čím dál více zhoršovat.

Síť prodejen GAME působí též v České republice, kde odkoupila bývalé JRC. Podle zjištění českého Eurogameru se ji tyto problémy britské matky netýkají a na rozdíl od ní se ji daří dobře.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Henry Cavill vábí na tajný projekt, možná TV seriál Mass Effect?

Herec Geralta ze Zaklínače má na papíru rozmazaná (později dekódovaná) slova Cerberus, Reaper, Geth a Tali'Zorah.

Záznam pátého vysílání o Outriders

Co tam zaznělo i o demu a PC verzi?

- komentáře (8)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna