CD Projekt o Zaklínači 2 v ČR

Upřesnil včerejší zprávu Namco Bandai.

Včerejší novinka o distribuci Zaklínače 2 firmou Namco Bandai vyvolala menší podvižení kvůli možným důsledkům na jeho uvedení v ČR. Eurogameru se kvůli tomu dnes ozval Milan Czarnowski, šéf lokalizačního oddělení a prokurista bývalého CD Projektu Czech, aby vysvětlil, že tisková zpráva od Namco Bandai nebyla úplně přesná.

V ní se psalo o získání práv Namco Bandai na region EMEA, což je běžná zkratka pro Evropu a Asii. Ale ve skutečnosti se tato distribuční smlouva mezi Namco Bandai a CDP týká jen zemí západní Evropy a nikoli České republiky. "Mám písemně potvrzeno, že na centrální a východní Evropu vlastní distribuční práva na Zaklínače 2 nadále polský CD Projekt Sp. z.o.o.," řekl EG Milan Czarnowski.

To signalizuje, že v Polsku si CDP hru asi vydá sám, aby se nemusel s nikým dělit, a že pro ČR, Maďarsko nebo třeba Rusko si ještě individuálně dohodne jiné obchodní partnery, protože tyto oblasti nepokrývá ten nový kontrakt s Namco Bandai. Asi jim tyto země nepřipadaly tak lukrativní, když je nedávno za neperspektivní označil i polský CD Projekt. Ten na tomto rozdělení distribučních práv také může více vydělat, než kdyby prodal celou Evropu v jednom balíku.

Proč je to tak důležité a proč je zástupce bývalého CD Projektu Czech tak agilní v této záležitosti? Protože kdyby Namco pokrývalo celou Evropu, dostala by Zaklínače 2 pod sebe automaticky Cenega Czech, partner Namca pro ČR, a to by pochopitelně bývalý CD Projekt Czech nepotěšilo. Ani ne tak kvůli osobní rovině, když do konkureční Cenegy před lety přešel kdysi klíčový muž CDP Chalid Himmat, nýbrž díky vysoké popularitě a prodejnosti prvního Zaklínače v ČR aneb jedné z mála her, na kterých tu může vydavatel slušně vydělat.

Reklama

Související obsah

Hyper Scape přináší do žánru Battle Royale svěží nápady

Oficiální představení s detaily + trailer, obrázky.

Nextgen verze NBA 2K21 bude dražší než běžně

Jak Take 2 obhajují odvážnou cenovou politiku?

Jak do sebe v Hitman 3 všechno zapadne

Deníček o završení cesty.

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna