CD Projekt: DRM Zaklínače 2 se nebojte

Reakce na vyjádření Namca o ochraně.

Nedávno probíhaly internetem zvěsti, že by Zaklínač 2 snad mohl mít DRM ochranu, která by vyžadovala neustálé připojení k internetu. Tyto spekulace byly založeny na vysloveném názoru Oliviera Comteho, viceprezidenta Namco Bandai, což je západoevropský vydavatel Zaklínače 2.

Výrobce Zaklínače, polský CD Projekt, se proto nyní ozval, aby ujistil své fanoušky, že se není čeho bát: „Naši distributoři vyjádřili svůj názor na DRM podobnou té od Ubisoftu a nás hráči zavalují dotazy ohledně aplikace něčeho takového v Zaklínači 2. Není se čeho bát, nic zatím není rozhodnuto. Navíc je to jen soukromý názor. A vy znáte názor CD Projektu RED na DRM, že ano? ;-)“

CD Projekt je znám svým negativním přístupem ke striktním DRM ochranám a provozuje GOG.com, kde ochrany ze starších her naopak odstraňují. „Věříme, že je lepší motivovat lidi ke koupi výjimečnou kvalitou a přidanými hodnotami, než se pokoušet trestat pirátství,“ řekl Michal Kicinski webu GameCyte.

CD Projekt popřel použití DRM ochrany na způsob té od UbiSoftu i na oficiálním Twitter účtu pro Zaklínače, konkrétně zde.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Alan Wake: American Nightmare a Observer zdarma

+ The Division 2 bezplatně s celou kampaní.

Desetiprocentní sleva na Football Manager 2020

Ve vybraných českých obchodech.

Dodatečné postavy do Gears 5

K zakoupení či získání hraním.

- komentáře (9)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna