CD Projekt: DRM Zaklínače 2 se nebojte

Reakce na vyjádření Namca o ochraně.

Nedávno probíhaly internetem zvěsti, že by Zaklínač 2 snad mohl mít DRM ochranu, která by vyžadovala neustálé připojení k internetu. Tyto spekulace byly založeny na vysloveném názoru Oliviera Comteho, viceprezidenta Namco Bandai, což je západoevropský vydavatel Zaklínače 2.

Výrobce Zaklínače, polský CD Projekt, se proto nyní ozval, aby ujistil své fanoušky, že se není čeho bát: „Naši distributoři vyjádřili svůj názor na DRM podobnou té od Ubisoftu a nás hráči zavalují dotazy ohledně aplikace něčeho takového v Zaklínači 2. Není se čeho bát, nic zatím není rozhodnuto. Navíc je to jen soukromý názor. A vy znáte názor CD Projektu RED na DRM, že ano? ;-)“

CD Projekt je znám svým negativním přístupem ke striktním DRM ochranám a provozuje GOG.com, kde ochrany ze starších her naopak odstraňují. „Věříme, že je lepší motivovat lidi ke koupi výjimečnou kvalitou a přidanými hodnotami, než se pokoušet trestat pirátství,“ řekl Michal Kicinski webu GameCyte.

CD Projekt popřel použití DRM ochrany na způsob té od UbiSoftu i na oficiálním Twitter účtu pro Zaklínače, konkrétně zde.

Reklama

Související obsah

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Opět hlasy o Bloodborne PC

Tentokrát už věrohodné zdroje.

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (9)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna