CD Projektu by se nelíbil zákaz bazarových her

Zase získávají body u fanoušků.

Včerejší článek o tom, že jeden z tvůrců Saints Row by byl rád, kdyby nový Xbox neumožňoval používání bazarových her, vyvolalo spoustu reakcí a své se k celé věci rozhodl říct také CD Projekt. A ten stojí očividně spíše na straně hráčů.

Pokud by podle jejich slov spekulace o tom, že v novém Xboxu bazarové hry nepůjdou, byly pravdivé, vůbec by nešlo o pozitivní věc.

Adam Badowski, ředitel CD Projektu, řekl Eurogameru, že jediný způsob, jak lidi přinutit, aby si nekupovali bazarové hry - nebo aby si nestahovali pirátské kopie - je do svých produktů hodně investovat. "Přicházíme o peníze ne kvůli pirátům, ale proto, že se lidé rozhodli nekoupit naší hru," řekl. "Musíte investovat a zdokonalit svůj produkt, svojí hru a přesvědčit hráče, aby s námi byli a podpořili nás. Jsme nezávislí vývojáři, musíme dělat všechno pro to, abychom nemuseli propouštět lidi, musíme růst a mít dost síly na to vyrábět nové hry."

Podle jeho slov je velice důležité míst dobré vztahy s hráči, se svými zákazníky. A to je podle nich i způsob, jak zajistit, aby si lidé nekupovali bazarové hry, ale nové kopie. Michał Platkow-Gilewski, šéf marketingu CD Projektu, k tomu říká, že pokud by Microsoft implementoval takový zákaz do nových konzolí, znemožnili by hráčům možnost volby a určitě by se jim to negativně vrátilo.

"Hráči si musí sami vybrat," řekl. "Chtějí být s námi, protože se jim líbí naše produkty a věří v ně. A chtějí si je nechat doma v poličce, i když tu hru dvakrát nebo třikrát dohráli. Dělají to, protože mají možnost volby, a když jim ji znemožníme, možná to bude lepší pro byznys, ale tím mě někdo nutí mít doma hru, kterou doma mít nechci. Proti mé vůli."

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Zdarma Borderlands: The Handsome Collection a také Arx Fatalis

Dvě hry a veškerá DLC v jednom balení + starší RPG.

Série Zaklínač má 50 milionů hráčů

Další milník + rekordní čtvrtletí.

Už oficiálně: druhou PS Plus hrou na červen Star Wars Battlefront 2

UPDATE + hned dva časopisy vábí na odhalení PS5 příští týden.

Nejvíce zpětně kompatibilní nextgen konzolí bude Xbox Series X, pyšní se Microsoft

S tisíci funkčními hrami v den vydání, včetně vylepšení.

- komentáře (13)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna