CoD: Black Ops udělá z dětí sociopaty

Kuba protestuje proti vraždění Fidela.

Možná jste už o tom slyšeli. Hned v první misi v Call of Duty: Black Ops máte jakožto člen speciálních jednotek zavraždit na Kubě samotného Fidela Castra. A to se pochopitelně nelíbí Kubáncům.

Média, která jsou na Kubě zcela ovládána zdejší vládou, píší o tom, že takové hry mohou americké děti přeměnit v sociopaty. Kromě toho také píší o tom, že CIA se o vraždu Fidela Castra opravdu snažila. Podle nich celkem 638krát a pokaždé selhala.

"Co nemohly Spojené státy udělat během 50 let, se teď snaží učinit virtuálně," píše se v článku Cubadebate. "Tato nová videohra je skutečně perverzní. Na jedné straně oslavuje nelegální pokusy o atentát, které Spojené státy plánovaly proti kubánskému vůdci a na straně druhé stimuluje sociopatické chování u severoamerických dětí a dospívajících."

Na článek už reagovali také američtí psychologové, které v něm vidí spíše politiku, než-li nějakou psychologickou analýzu. Podle Christophera J. Fergusona z Texasu dosud nebyl dokázán vztah mezi násilnými hrami a násilím u dětí.

Bylo ale třeba na ten nesmyslný článek z Kuby vůbec reagovat?

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (11)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna