DICE: MOH kontroverze ovlivnila recenze

Také o konkurenci Bad Company.

DICE je studio, které dělalo na multiplayeru Medal of Honor. A přesně tohle studio si myslí, že kontroverze za tím, kde se hra odehrává (Afghánistán), může za některé kritičtější recenze na tuto hru.

"Některé recenze ta kontroverze skutečně ovlivnila," řekl pro Eurogamer Patrick Liu z DICE. "To místo, kde se hra odehrává, vyvolává hodně pocitů. A to ovlivňuje úsudek lidí. Jde ale o reboot série, je to investice EA. Jsou to základy, na kterých se dál bude stavět."

V tomto smyslu jsou prý na velice dobrém začátku, dodal Patrick Liu. EA tento týden zrovna oznámila, že od startu již prodali dva miliony kusů Medal of Honor.

Patrick Soderlund, šéf oddělení v EA starající se o střílečky, se navíc nechal slyšet, že Medal of Honor "nebyla tak kvalitní, jak jsme očekávali". "Abychom byli úspěšní v této oblasti, musíme mít hru, která bude opravdu velice, velice silná," řekl Soderlund. Recenze jsou ale na ní prý až příliš přísné. Je prý pořád lepší, než některé naznačují.

V naší recenzi dostala Medal of Honor velice hezkých 8/10 a na Metacritic má v současnosti průměrné hodnocení na stále solidních 75/100. Nicméně takové Modern Warfare 2 má průměrné hodnocení na mnohem lepších 95/100.

"Máme prostě obrovskou konkurenci," míní Patrick Liu. "A konkurence není jen Call of Duty, jsme jí i my sami s Battlefieldem, což je občas dost divné."

Buď jak buď, EA oznámili, že Medal of Honor už i tak je dost úspěšná na to, že vznikne také pokračování.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Sony Santa Monica nabírá grafika pro fantasy kreatury do neohlášené hry

Asobo zase hledá animátory asi pro nástupce A Plague Tale: Innocence.

K Biomutant dostanete ručník

Dárek k objednávce na JRC.

- komentáře (6)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna