Dvě epizody Alan Wake ještě letos

Příběh bude pokračovat i po vydání.

Finské studio Remedy potvrdilo, že otevřený konec psychologického akčního thrilleru Alan Wake je od začátku součástí jejich velkého plánu. Generální ředitel Matias Myllyrinne totiž v rozhovoru potvrdil, že v letošním roce by rádi hru rozšířili minimálně o dva epizodické obsahy. Mají se držet děje, tedy i struktury nelineárních misí a jednotlivé události na sebe budou stále úzce navazovat.

Pokud se bude hře v prodejích dařit, tak mají v plánu ještě větší rozšíření první epizody, ale to by přišlo až s eventuálním druhým dílem.

Poprvé byl záměr vypouštět pokračování Alan Wake po epizodách oznámen už v roce 2006, když šlo díky přídavkům pro Half-Life 2 o velký trend v herním průmyslu. Pak bublina splaskla a všichni se vydali spíš cestou tvorby přídavků, než rozdělování celé hry nebo příběhu do menších částí. Dnešní vyjádření Remedy tak proto berme jako takové potvrzení, že tenhle jejich epizodický plán coby nadstavba pro Alan Wake stále platí.

Alan Wake vyjde 21. května letošního roku, a to exkluzivně pro Xbox 360. V nejbližší době přineseme definitivní informaci, zda bude nebo nebude v češtině, o čemž se hovoří už delší dobu.

Reklama

Související obsah

Conarium pro konzole v únoru

Lovecraftovský horor.

Prý už se pracuje na remaku Resident Evil 3

+ další videa z dvojky, velikost.

Součástí Game Pass na Xboxu je Observer a Outlast

Také Dead Island: Riptide a Hello Neighbor.

Také na webu...

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna