EA o neúspěchu Mirror's Edge a Dead Space

Dead Space alespoň vydělal nějaké peníze.

Electronic Arts se ohlíží zpátky na Mirror's Edge a první Dead Space – ani jedna hra nenaplnila očekávání EA, ale na rozdíl od Mirror's Edge, Dead Space nebyl ztrátový a vydělal vydavateli nějaké peníze. Webu Develop to prozradil Frank Gibeau, šéf EA Games.

„Parkour přes budovy z first person pohledu je zábava, ale když to řeknu otevřeně, v provedení bylo Mirror's Edge zaostalé. Nebylo lehké do hry proniknout a naučit se ji, byla obtížná, problémy byly i s příběhem a nebyl tam žádný multiplayer," zhodnotil kriticky Mirror's Edge Gibeau.

Jak Mirror's Edge, tak Dead Space, dosáhly podle Gibeaua „určitého úspěchu", ale ani jedna z nich nenaplnila interní očekávání firmy. Zásadním faktem ovšem bylo, že Dead Space vydělal peníze: „Vydělalo nám to peníze, ale nenaplnilo to očekávání. Cítili jsme, že máme značku, která se povedla a byla kvalitní, ale opět, chyběl jí multiplayer." Z oné výdělečnosti se dá jednoduše odpovědět na otázku, proč na začátku příštího roku vyjde Dead Space 2 a ne Mirror's Edge 2.

Gibeau ale ujistil hráče, že EA se těch značek nevzdává. „S novým nápadem je samozřejmě spjat velký risk, ale když se to povede, můžete to být obrovské," řekl Gibeau.

Výojáři z DICE tak jistě řeší nelehký úkol – jak zakomponovat do pokračování Mirror's Edge multiplayer. Mirror's Edge 2 bylo oznámeno již v polovině minulého roku, kdy EA potvrdilo, že na hře pracuje malý tým. Od té doby se o hře prakticky nemluvilo.

Reklama

Přeskočit na komentáře (24)

O autorovi

Adam Homola

Adam Homola

Redaktor

Související obsah

Také na webu...

Alza už u PlayStation 5 píše únor 2021. Jaký klíč uplatní Xzone?

Pozor na strhnutí peněz předem + zvěsti o krácení alokace.

Stížnosti na chaotické zahájení předobjednávek PS5 ze světa

+ prý bude k dispozici méně levnějších digitálních modelů.

Mass Effect Trilogy Remastered nalezeno na portugalském obchodu

S říjnovým termínem, ale logo bylo jen z X360 verze.

Videosrovnání Demons Souls na PS3 a PS5

+ čeho si všímat nového?

- komentáře (24)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna