Další informace o vlastnostech Forza Motorsport 5

Bude vyžadovat plný online, ale nabídne Top Gear i formule 1!

Jak si novináři na výstavě E3 jako např. IGN poprvé osahávají novou Forzu Motorsport 5, tak se neváhají podělit s novými informacemi o tomto budoucím aspirantu na trůn konzolového závodění. Stále je ovšem prezentován v tom hratelném demu pouze jediný odtajněný okruh v naší matičce Praze, na němž krouží asi osmička supersportů v čele s McLarenem P1. Ostatně tato britská závodní manufaktura je technickým partnerem pro Forzu 5, když tuto funkci přebírá po Ferrari ze čtvrtého dílu série.

Hrající si velmi pochvalují zejména ty dva další vibrační motorky v rozích ovladače (má mít celkem 4), kterými se simuluje např. kopnutí při řazení nebo pracující ABS. Vypadá to ale, že Forza 5 bude striktně vyžadovat online připojení, protože skrze funkci Drivatar (jednodušší verze už je ve Forze 4) bude na cloud uploadovat váš jízdní profil (styl), stejně jako profily všech přátel a rivalů, přičemž v dalším závodě se podle těchto tzv. telemetrických map stylů jízdy budou chovat i AI jezdci v kariéře a volných závodech. Není ovšem jasné, jestli si hra bude profily spravovat na serverech jednou za čas, nebo přímo v reálném čase v závodě.

E3 sestřih z Forza Motorsport 5

Podobně plně animovaný showroom Autovista v pětce nahradí jeho nová verze Forzavista, tedy prakticky to samé pro nahlížení vozidel, ale už pro úplně všechny vozy, kterých má být nakonec několik stovek. Nevím, jestli komentář zase namluví Jeremy Clarkson, ovšem partnerství s Top Gearem potrvá i do pátého dílu. Hra má být také nějak otevřena komunitní tvorbě obsahu více než čtyřka, nebude chybět mulťák, splitscreen i animované kokpity (styď se GRIDe 2!) a nejen na skle při jízdě uzříte prach, špínu a rozpláclé masařky. Jasná je i plně nastavitelná obtížnost (asi 4 předvolené stupínky) + volby jízdní linky, asistencí, poškození a minimapky okruhu.

Zatím jsou z vozů potvrzené značky Aston Martin, Audi, Ferrari, Koenigsegg, Lamborghini, Mclaren a Pagani. Tedy všechno drahé supersporty. Ale pozor, premiéru si ve Forze 5 odbudou i monoposty, jako jest Dalara DW-12 v barvách kvarteta týmů IZOD IndyCar série (okruh Indianapolis tu tak bude určitě!) a díky partnerství s filmem Rush o souboji Hunta s Laudu o titul mistra světa F1 1976 se projedete dokonce v nádherných historických formulích McLaren M23 a Ferrari F-312/2 z roku 1976! Forza Motorsport 5 vyjde jako startovní hra v listopadu spolu s konzolí a nabízet se bude i v bundlu s Xboxem One asi za 560 dolarů.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (7)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna