Heavy Rain - průvodce 2. část

Zvolíte ztrátu happy endu nebo fandíte vrahovi?

Toto je druhá část průvodce všemi různými konci hry Heavy Rain a jak jich dosáhnout. První část návodu čtěte zde.

Norman Jayden

Kde může ovlivnit konec?

Agent FBI nemá mnoho příležitostí k úmrtí. Dávejte si s ním pozor při návštěvě vrakoviště a v samotném závěru. Jinak jste celkem v bezpečí. Přesto nabízí asi nejvíce možností k experimentování. I když přežije, pořád může vyšetřování zakončit ve více stádiích. Můžete pátrání úplně vzdát, či obvinit kolegu. A nebo odhalit skutečného pachatele. Dejte si ovšem pozor, abyste důkladně prozkoumali Pacův pokojík na diskotéce. Bez všech důkazů nemusí být kompletní odhalení vůbec možné. A můžete skončit s pouhou volbou rezignace či křivého obvinění.

Různé konce a jak jich dosáhnout?

2

1) Host televizní show - Velmi podobného konce může dosáhnout i Madison. V případě, že Jayden bude tím, kdo na závěr zabije vraha, dočká se pozvánky do talk show. Pokud chcete mít jistotu, že zrovna Norman dostane "peška" a poslední souboj schytá on, dostaňte do finále všechny postavy. Nebo pouze Ethana a Normana. Tento závěr má navíc dvě další animace, které se mi nepodařilo získat samostatně a proto je neuvádím samostatně. V jednom jej uvidíte jak úspěšně překonává absťák po svých drogách na záchodcích. A v druhém při práci, kdy už začne ze svých high-tech hraček trošku bláznit.

2) Odstoupení z funkce - Při závěrečném procházení důkazů a hledání identity vraha, obviňte kolegu Blaka a trvejte na jeho vině. Okamžitě dostanete pořádné kapky od šéfa. A Norman v úplném závěru opustí dobrovolně FBI.

3) Předávkování Triptocainem - Pokud pátrání úplně vzdáte a neobviníte nikoho, Norman se v závěru dočká zajímavé halucinace ve virtuálním světě. Která bude bohužel i jeho poslední. Modrá lahvička drogy Triptocaine ležící vedle jeho bezvládného těla naznačuje, že Norman svou závislost bohužel nezvládl.

4) Nové brýle pro Blaka - Pokud Norman v průběhu hry zemře, na rozdíl od všech ostatních postav se nedočká hřbitovní scénky. Namísto toho uvidíte animačku z policejní stanice, kde kolega Blake zkoumá speciální brýle, které neoficiálně po Normanovi podědil.

Doporučené konce hry

1

Počet všech možných kombinací, v jakých lze finále odehrát, je šílený. Bohužel jsou si všechny v jádru podobné a jen nejtvrdší fanoušci vydrží důkladně testovat, jakým způsobem se konec změní, pokud si místo Ethana a Madison vezmou Jaydena s Madison a podobné jemné odchylky. Případně, zda se závěr změní, pokud postava zemře v jiné scéně, než zemřela minule. Proto uvedu kombinace, které mě zaujaly nejvíce. A pokud nechcete testovat všechny možné závěry, minimálně tyto stojí za vyzkoušení:

1) Happy end - Tuto verzi uvádím spíše z principu, protože předpokládám, že každý se o ni pokusí sám od sebe. Lze ji považovat za nejčistější vítězství a přinese pocit, že jste hru opravdu kompletně dohráli. Dostaňte se do konce se všemi postavami, odhalte všechny stopy, v motelu odpusťte Madison, na závěr dejte výprask vrahovi a s Madison se dostaňte přes policejní zátarasy. Žili šťastně až do smrti...

2) Ethan a vrah o samotě - Pokud se v závěru vyskytuje více postav, vrhnou se po vrahovi jak slepice po flusu. Pokud chcete znát nejvíce detailů o jeho motivech a proč si vybral právě vás, tak vyšetřování ostatních postav záměrně pokazte. A dostaňte se k synkovi pouze s Ethanem samotným. Při rozhovoru jeden na jednoho si vše s vrahem hezky v klidu vyříkají. Včetně informací, které v jiných verzích závěrů scházejí.

6

3) Co nejvíce mrtvých - Možnost zabít všechny hlavní postavy a přesto se dočkat plnohodnotného samostatného konce byla slibována od začátku. Výsledek sice není tak žhavý, jak se očekávalo. Jednotlivé postavy lze zabít až krátce před koncem hry. Přesto doporučuji vyzkoušet. Závěr, v němž místo všech hlavních hrdinů vystupují pouze jejich náhrobky, má své depresivní kouzlo. Stačí obětovat Normana na vrakovišti, Madison zajistit neúspěšnou "preventivní prohlídku u lékaře", s Ethanem splnit všechny zkoušky a pak se nemilosrdně vypořádat se zabijákem. O zbytek se postará unáhlená policie.

4) Prohra na poslední chvíli - Podle mě nejkvalitnější konec. Ať už po stránce emocí nebo atmosféry. Stejně jako v případě happy endu se celou hru snažte co nejvíce a na konec hry se dostaňte se všemi postavami. Ale při závěrečné konfrontaci úplně ignorujte ovládaní Madison. Konec se vyvine trošku jinak. Tuto verzi lze snadno přehlédnout, protože hráči, kteří se celou hru maximálně snaží, většinou úspěšně dokončí i celou část s Madison. Což je škoda. Už jen proto, že za tuto variaci dostanete speciální trofej.

3

5) Dokonalý zločin - Fandíte vrahovi? Potom zkuste udělat vše v jeho prospěch. Z hlavních hrdinů nechte v průběhu hry umřít Jaydena i Madison. Se Scottem nechte zemřít Hassana v obchodě, Lauren v autě, Kramera ve vile a u Manfreda setřete všechny otisky prstů. Na závěr se s Ethanem nad vrahem smilujte a nechte jej utéct. Konec, kde vrah odejde z čistým štítem, bez jediné zanechané stopy, je na světě.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna