Které EA hry byly loni nejúspěšnější?

Ještě letos vyjde neoznámená velká FPS.

Electronic Arts oznámila pět svých her, jejichž prodeje v roce 2010 překročily pět milionů kusů. Těmi šťastlivci jsou FIFA 11, Medal of Honor, Madden NFL 11, Need for Speed: Hot Pursuit a Battlefield: Bad Company 2.

Čerstvý Dead Space 2 se sice začal prodávat teprve nedávno, ale už teď prodala EA obchodům téměř dva miliony kusů hry. Druhý díl tak překonává prodeje prvního Dead Space v poměru 2:1. Dead Space coby značka má tedy zářnou budoucnost nepochybně zajištěnou.

Šéf EA, John Riccitiello také naznačil, že EA ještě letos vydá doposud neoznámenou FPS hru, čímž chce pokračovat v dlouhodobém plánu - převzít korunu nad lukrativním trhem FPS stříleček. Riccitiello zdůraznil, že v roce 2010 se v tomto směru EA dařilo - jak Battlefield: Bad Company 2, tak Medal of Honor byly úspěšné a stále se prý dobře prodávají. Letos se pak EA chystá vydat Crysis, Bulletstorm a onu tajemnou neoznámenou hru.

Jakkoliv by se mohlo zdát, že se EA daří, není to úplně tak pravda. Aktuálně totiž EA vykázala za poslední kvartál (končící prosincem 2010) ztrátu 322 milionů dolarů. Za stejné období v roce 2009 byla ztráta přitom "pouhých" 82 milionů dolarů, jak reportuje náš sesterský web GamesIndustry. Dá se tedy očekávat, že EA bude hrát v následujících letech stále více na jistotu a bude se držet osvědčených značek, které mají velké prodeje zaručené.

Reklama

Přeskočit na komentáře (13)

O autorovi

Adam Homola

Adam Homola

Redaktor

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (13)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna