Kdo vyvíjí letošní Call of Duty?

Nový inzerát mluví poměrně jasně.

Že studio Sledgehammer pracuje na hře ze světa Call of Duty se ví už dlouho. Teprve dnešní inzerát na serveru Gamasutra ale napovídá o tom, že půjde už o nadcházející díl, chystaný na listopad 2011.

"Chcete pomoci vybudovat komunitu vývojářů Sledgehammeru a podílet se na vývoji příštího Call of Duty? Pokud ano, ozvěte se nám!" hlásá inzerát.

Tato zpráva potvrzuje odhady, které pro Eurogamer minulý měsíc vyslovil analytik Michael Pachter z Wedbush Securities. "Myslím si, že listopadové Call of Duty vyrábí Sledgehammer. Activision to ale zatím popírají a nechtějí prozradit, zda jsou to Infinity Ward nebo právě Sledgehammer," řekl nám Pachter v prosinci.

Sledgehammer Games vznikli koncem roku 2009 pod vedením Glena Schofielda a Michaela Condreyeho, kteří opustili EA Visceral po dokončení hororu Dead Space. Schofield se již vloni nechal slyšet, že jejich FPS ze světa Call of Duty bude prý po zvukové stránce lepší než právě Dead Space.

O hře se zatím ví jen to, že má vycházet ze skutečných zážitků na bojišti. "Pracujeme s chlápky z armády, jejich příběhy vás dostanou. Jména a místa se změní, ale situace budou stejné," uvedl Schofield telegraficky na Twitteru.

Že příští Call of Duty asi nevzniká ve studiích Infinity Ward si myslí velká část analytiků i veřejnosti od té doby, co proběhl veřejný skandál s odchodem šéfů studia Vincem Zampellou a Jasonem Westem. Activision sice dělají vše pro to, aby tým navenek dál prezentovali co nejlépe, ale nejrůznější uniklé informace i zprávy o odchodech vývojářů dávají tušit, že Infinity Ward by na konec letošního roku žádnou hru připravit nestihli.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Dalších pět představených her pro PlayStation VR je tady

Song In The Smoke, Fracked či After The Fall - SOUHRN NOVINEK OD SONY.

Odklad Dynasty Warriors 9 Empires

+ stručné zdůvodnění a PS5 patch.

On The Road - Truck Simulator je k dispozici pro PS4

Vykládání zboží, tankování i řízení už i s ovladačem v ruce.

- komentáře (10)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna