Lost Planet 2 velkým zklamáním

Capcom má ale větší problémy.

Capcom na tom není zrovna nejlépe. V nejnovějším finančním reportu se hlásí, že Lost Planet 2 bylo velkým zklamáním a neprodávalo se zdaleka tak, jak vydavatel očekával.

Lost Planet 2 se totiž za poslední tři měsíce prodalo jen 1.5 milionu kusů. Prvního Lost Planet se přitom prodalo 2.32 milionu kusů. Super Street Fighter IV dosáhl na 1.35 milionů kusů (a stále mírně roste) a Monster Hunter Tri prodal pouhých 690 tisíc kusů.

Capcom má tak nyní velké problémy. V posledních měsících neměl žádnou prodejní pecku a tak provozní výnosy klesly o 72.6 procent oproti minulému roku a příjmy za běžnou činnost klesly dokonce o 94.8 procent. Čisté příjmy klesly také o alarmujících 90.4 procent oproti loňskému roku.

Čemu se naopak alespoň trochu dařilo, byly mobilní hry. Zde Capcom zmiňuje především dobré prodeje Resident Evil 4 iPad Edition pro iPad a Street Fighter IV a Phoenix Wright: Ace Attorney pro iPhone a iPod Touch.

Co to všechno znamená pro hráče? Především asi to, že Lost Planet 3 se jen tak nedočkáme a nelze vyloučit, že se Capcom začne více zaměřovat na mobilní trh a na značky, u kterých jsou velké prodeje zajištěny – Street Fighter, Resident Evil, Devil May Cry, případně Onimusha.

Reklama

Související obsah

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Opět hlasy o Bloodborne PC

Tentokrát už věrohodné zdroje.

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (25)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna