Rok 2009 ve znamení nižších prodejů

Nejžádanější hrou se stal Modern Warfare 2.

Podle počítání prodejních výsledků z USA, Velké Británie a Japonska, byl rok 2009 - co se týče množství prodaných her, o 8% horší než rok 2008.

Nejmenší měrou se na tom podepsalo Japonsko (2%), největší zase Velká Británie (14%). Ovšem u Britů má na tomhle čísle výrazný podíl 25% pokles zájmu o herní produkty pro handheldy. Nicméně z hlediska konzolí největší úbytek prodejů her zaznamenala stařičká PS2 - a to ve všech třech hlavních regionech.

Asi nikterak nepřekvapí, že mezi hrami roku 2009 se vůbec nejžádanější stala střílečka Modern Warfare 2. Celková prodejní čísla u Modern Warfare 2 ukazují na 11.86 milionu prodaných kusů, z čehož zdaleka největší množství - 8.8 milionu, připadá na USA. Dalších 2.8 milionu tvoří klientela z Evropy a necelých 240,000 kusů se rozebralo v Japonsku.

Na zbyvších místech v žebříčku celosvětově nejprodávanějších her roku 2009 jsou pak Wii Sports Resort (7,6 milionu kusů), New Super Mario Bros Wii (7,41 milionu), Wii Fit Plus (5,8 milionu) a konečně Wii Fit (5,44 milionu). Další info na tohle téma již najdete na stránkách serveru MCV.

Reklama

Související obsah

Microsoft reaguje na výrok Sony o generacích konzolí

+ dražší vývoj PS5 her a turecký obchod slibuje vysokou kompatibilitu PS5.

Které hry máme vidět na PS5 akci? Souhrn vábení

Horizon 2, Silent Hill, nová vesmírná značka...

Také na webu...

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna