Recenze Modern Warfare 3 PC

Specifika PC verze + videa z celé mise v Praze.

Po plnohodnotné recenzi xboxové verze ze 7. listopadu se ještě jednou vracíme k Modern Warfare 3 v menší rozdílové PC recenzi. Asi ještě všichni máme v živé paměti problémy například s instalací PC verze Skyrimu, takže opatrnost u jiné novinky tohoto měsíce byla namístě.

Nicméně v případě MW3 je PC podoba hry naprosto bezproblémová a na dnešní dobu vás skoro ničím ani neomezuje, nebo nenutí k instalaci další tunu balastu, jako jiné tituly zejména od Rockstaru. PC varianta se vešla, na rozdíl od konzolovek, rovnou na 2 DVD média, nicméně ta jsou potřebná pouze pro kopírování souborů, při hraní už není potřeba mít jakékoli DVD v mechanice.

Potřebujete ovšem funkční internetové připojení alespoň pro instalaci hry, protože ta se děje skrze Steam, tudíž kromě hry je potřebný ještě Steam klient, jenž vám sériové číslo z českého manuálu (ten je tradičně velmi stručný a útlý s pouhými 10 stránkami) ověří. Hra si poté nakopíruje necelých 14 GB dat z obou médií, což mi zabralo necelou půlhodinku. V tomto musím potvrdit, že data se opravdu všechna kopírují z disků a nic se ze Steamu nestahuje, a to ani žádný patch (v době psaní článku). Jedině snad případné aktualizace DirectX/C++ knihoven, ale to je vždy otázkou okamžiku.

Po spuštění hry je pak dobře vidět pozitivum starého enginu IW 4.0, jenž byl znovu recyklován ze starších dílů série Black Ops a Modern Warfare 2. Nic dlouho netrvá, načítání menu i úrovní je naprosto bleskové a všechno včetně log firem a všech videí lze kdykoli přeskakovat. Kvituji také nastavování grafiky přímo ve hře bez nutnosti jejího restartu, což ani dnes zdaleka nebývá pravidlem. Např. u českého Take On Helicopters, které běží na upraveném enginu z Army, stačí změnit i jedinou položku grafiky a hra se zdlouhavě znovu načítá, nebo musí restartovat, což je velmi zdlouhavé a nepohodlné. Zde naštěstí nic takového nehrozí, vše je rychlé a plynulé.

Stejný engine má také naprosto nízké hardwarové požadavky, takže na rozdíl od Battlefieldu 3, jenž je ale o třídu graficky vytříbenější, Modern Warfare 3 rozjede na vysoké detaily snad úplně každý. Hra tím podporuje ještě Windows XP, což Battlefield 3 nikoli a pro hladký chod by vám měl postačovat počítač na úrovni C2D E6600, 2 GB RAM a GF 8600GT či Radeonu X1950, obé s minimálně 256 MB RAM. Já Modern Warfare 3 testoval na dnes už starší sestavě C2D 3.0 GHz, 3 GB RAM a GF N-260GTX 896 MB. Při rozlišení 1680x1050 jsem si samozřejmě mohl dovolit nastavit grafiku na zcela maximální hodnoty se čtyřnásobným vyhlazováním (víc hra standardně neumí) a zapnutým SSAO. Optimalizace je taktéž příkladná, vyladěný a osvědčený engine byla prostě sázka na jistotu.

Doporučujeme dřívější videorecenzi Eurogameru

Na druhou stranu je ale třeba přiznat, že i na vysoké detaily hra na dnešní dobu nevypadá nijak zázračně, nízké rozlišení dělá části textur prostředí docela rozmázlé a hrubé. Stejně tak zcela statická flóra a neanimované nebe už se dneska málokde vidí. Grafika tak na dnešní standard pomalu přestává stačit a působí mírně zastarale, byť stále ještě vcelku solidně, nicméně ji ctí zase ta opravdu minimalistická náročnost a velmi hladký chod. Na mé sestavě jsem i na ty nejvyšší detaily docílil průměrně vysokých 80 FPS a i při zapnuté synchronizaci jsem stále hrál mezi 60-70 FPS, což je výborný výsledek.

Z hlediska technické stránky hry tak váš úhel pohledu záleží hodně na tom, jaké železo máte k dispozici. Ani s megavýkonným hardwarem ale nedostanete nijak lepší obrázek od konzolových verzí, které těží z výhody, že hrubost a zastaralost grafiky schovají za přepočítávaný obraz na velké obrazovce, na kterou se navíc kouká z větší vzdálenosti. Se silným počítačem tak můžete kvalitativně horší obrázek kritizovat - zejména pokud jej srovnáte s Battlefieldem 3, nicméně ta druhá strana s méně výkonnými stroji a Windows XP na disku zase může být ráda, že i jim hra perfektně šlape a mohou si ji na svém PC vůbec zahrát.

Nahrávky kompletní pražské mise z Modern Warfare 3

PC verze Modern Warfare 3 je nově k mání v cenově zvýhodněné kompilaci s Battlefieldem 3

koupit z Xzone

Kolegové z CzechGameru pro vás natočili kompletní průběh singleplayerové mise Modern Warfare 3, která se odehrává v Praze. Z trailerů nebo videorecenze vypadala docela atraktivně, zvlášť pro našince, ale při samotném hraní už po většinu času tak lákavá není a tolik se toho v ní neděje, na rozdíl od dalších pasáží jinde v České republice - posuďte sami z více než půlhodinového záznamu hraní:

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (14)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna