Renomovaní vývojáři z Creative Assembly dnes ráno na Gamescomu oznámili návrat k taktické strategické sérii Total War, jejíž nejnovější přírůstek bude zasazen na přelom osmnáctého a devatenáctého století a zaměří se na postavu slavného francouzského vůdce Napoleona, od jeho vzestupu k moci až k porážce u Waterloo.

Vezměme to tedy pěkně popořadě. Páteř hry bude samozřejmě tvořit sólová kampaň, tentokrát rozdělená na tři části, podstatně kratší než byly mise v předchozím dílu Empire: Total War. To prý aby autoři nějak reflektovali Napoleonův způsob bleskového vedení válek.

Jako první se podíváte do Itálie během let 1796-1797, kde se slavný vojevůdce proslavil a namísto toho, aby odrazil útok rakousko-uherské říše, jednoduše ji zdecimoval a se vší slávou se pak vrátil do Francie. Vaším cílem zde bude nepřítele zahnat až tak daleko, abyste mohli vpadnout do Vídně.

Docílit toho půjde jako již obvykle hned několika způsoby, buďto na vlastní pěst nebo tím, že se spřátelíte s dalšími vám nakloněnými armádami. Vojsko bude možné bleskově převést i přes Alpy, i když tam musíte být připraveni na to, že za ním v případě nouze jen těžko vypravíte zásobování. A vaši muži v horách samozřejmě doplatí i na špatné počasí, které se nějak podepíše na celkových ztrátách i jejich pozdější výkonnosti při bitvě.

Druhá část kampaně vás vezme na Blízký východ v letech 1798-1801, kde se s Napoleonem pokusíte dobýt Alexandrii. A konečně na závěr se dění přesune zpět do Francie, kde bude slavný vojevůdce mezi lety 1805-1812 usilovat o to, aby realizoval svůj sen o dobytí celé Evropy. Na jejím začátku bude mít Francie výtečnou pozici, ale čím víc se bude rozpínat, tím spíš se proti ní semknou nepřátelé.

1
Málo se ví, že nebýt koní, byly by velké postavy historie ve skutečnosti jen malí muži.

Myslíte si, že byste Waterloo zvládli lépe než Napoleon? Inu, příležitost dostanete. Finální úkol hry totiž bude znít: dobýt celou Evropu a nechat svá vojska pochodovat všemi hlavními městy. Jak si hned vysvětlíme, bude to také rozhodně pastva pro oči.

Ačkoliv hra se bude zaobírat trochu jinou tématikou než poslední Empire: Total War, lze mezi nimi tušit pevné pouto. Napoleon poběží na stejném enginu, se kterým se autoři mezitím naučili pracovat a ještě ho hodlají o fous vylepšit, např. o nejrůznější částicové efekty.

Podle tvůrců se na obrazovce tentokrát naráz objeví až deset tisíc vojáků, což ale bude záležet i na tom, co utáhne vaše PC. Neznamená to samozřejmě, že by byla každá figurka renderovaná zvlášť: v případě tohohle čísla např. hra vygeneruje čtyřiašedesát různých tváří, které smíchá s různými částmi těl tak, aby to celé opticky vypadalo co možná nejvíc přirozeně.

To je dobrá zpráva už jen proto, že veškerá jízda i lodě, které ve hře potkáte, budou zbrusu novými jednotkami, přičemž celkem jich tvůrci slibují rovnou tři sta dvacet dva. A pak jsou tu vždy ty potěšující, drobné detaily, bez kterých by celek vůbec nebyl tak líbivý. Tak třeba po výstřelu z každé pušky se ve vzduchu na chvíli zachytí kouř. Pokud tedy vypálí celý pluk, zahalí vám obrazovku takový dým, že notnou chvilku nic neuvidíte.

Reklama