Uplynulý víkend se nesl ve znamení Battlefieldu 3. Účastníci sobotní demonstrace her od EA si ho mohli zkusit v holešovickém klubu SaSaZu a komu se nechtělo do sychravého počasí, ten z tepla domova testoval mapu Caspian Border v brzy končící multiplayerové betě. Vedle toho se dva přední americké weby vytasily se svým exkluzivním videoobsahem.

Jednak GameTrailers zveřejnili díl svého pořadu se slibovanými záběry z dalších singleplayerových misí BF3. Nicméně na to, jak se o tom mluvilo, jde trochu o zklamání kvůli krátkosti ukázek a jejich nerozeznatelnosti od těch starých, za což může i bleskový střih.

Uvidíte nepřehledné střílení v nočním městě, kde je nestabilní nejen politická situace, ale i zemská kůra. Tato mise se totiž odehrává krátce po zemětřesení, což se odráží na troskách všude okolo, vrtkavém povrchu či možnosti shazovat auta do děr. Ve třetí misi kampaně se pak ocitnete ve stíhačce nad Iránem a při zajišťování nepřátelského vzdušeného prostoru sundáte letadla i cíle na zemi. Video si přehrajte na PlanetBattlefield nebo GTTV, to minimum nových ukázek začíná po 5. minutě pořadu.

IGN zase představilo další multiplayerovou mapu Operation Firestorm v módu ConQuest. Má patřit mezi ty rozlehlejší pro 64 hráčů a s velkou dohledností do dálky (s černočerným kouřem), prý největší v sérii díky Frostbite enginu. Jak vysvětluje producent z DICE, tato mapa má v sobě všechny ingredience Battlefieldu - otevřené oblasti, interiéry (skladiště), letadla i tanky.

Každý z kontrolních bodů okolo potrubí a rafinérie prý nabízí nějaký speciální hratelnostní prvek. Důležitou roli zde prý sehrají odemykatelné nadstavby výzbroje. Zajímavá pasáž ve videu nastává od 3:30, kdy hráč usedne do ruského transportního vrtulníku s minigunem proti pěšákům (i pro jejich dopravu na bojiště), ale může se stát snadnou kořiští jiných letounů kroužících všude okolo. Pří jízdě v tanku můžete chvilkově zrychlit, ale hůře se v tu chvíli ovládá. Celé video IGN je na YouTube.

Reklama

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director