Nové střípky o WarCraft filmu

Stále se pracuje na scénáři.

VG247 měli možnost popovídat si s Chrisem Metzenem, víceprezidentem pro kreativní vývoj v Blizzardu. Chris je poměrně důležitá figurka jak pro blizzardí hry, tak pro WarCraft film - podílí se totiž také na scénáři a Sam Raimi (režisér) s ním konzultuje směr, kterým se film vydá.

Přípravy filmu se nyní nachází ve fázi ujasňování příběhu. Metzen se prý s Raimim často schází a baví se o příběhu, jeho vývoji a tématech, která budou ve filmu zobrazena. Ještě předtím, než se k filmu přichomýtl Raimi, měl Metzen v ruce několik verzí předchozího scénáře. Ten byl prý dobrý a obsahoval některé super věci a scény, ale v několika místech byl prý poměrně nedopečený, nebo naopak příliš převařený.

Aktuálně tedy Metzen s Raimim často telefonuje a schází se, probírají hlavní příběhové linie a podobně. Pořád se prý řeší také to, nakolik bude film věrný příběhovému pozadí a celé warcraftí mytologii. Metzen by chtěl přiblížit zážitek z filmu co nejblíže k zážitkům ze hry, ale uvědomuje si, že je to jiné médium a všechno nebude tak jednoduché. Warcraftí hry budou prý vždy tím hlavním a primárním zážitkem z tohoto světa.

V této chvíli nemá Metzen žádné konkrétní obavy z toho, co by na filmu mělo fanoušky zklamat, pokud něco. Obecně se ale bojí a mívá prý noční můry - jestli něco nepokazí na hrách, nebo na filmu. Celé je to prý velmi komplikovaný a rychlý proces. Nikdo to nechce pokazit a oba týmy (Metzenův i Raimiho tým) se snaží, seč můžou. Zatím se jim prý ale daří a mají z toho dobrý pocit.

Vzhledem k tomu, jak je WarCraft velký a rychle se pohybující svět, bude muset Metzen přistoupit ke kompromisům. Ten to moc dobře ví a nedělá si iluze, že by do filmu nacpal celou mytologii. Někde se bude muset přimhouřit oko, někde se něco vypustí, ale ve výsledku by to mělo ctít hru v nejlepším možném světle. I když se Metzen bojí, dodává, že si na to vybrali ty nejlepší partnery, jaké mohli najít.

O nějakých datech bohužel nepadlo ani slovo a kromě režiséra Raimiho, scénáristy Rodata a opory Metzena, není znám nikdo další, o hercích nemluvě. Připomeňme snad, že se má jednat o hraný dobrodružný film se spoustou efektů. Dějově by se měl odehrávat jeden rok před událostmi World of WarCraft.

O zakoupení práv na natočení filmu se podle Blizzardu snažil i nechvalně proslulý Uwe Boll, kterého Blizzard šmahem odmítl. Na IMDB je aktuálně uveden rok uvedení do kin 2012, což je zřejmě nereálné, když to nevypadá ani na brzké dokončení scénáře. Je možné, že by film WarCraft vyšel v době vydání regulérního čtvrtého dílu hry, na kterém se “tajně” pracuje?

Reklama

Přeskočit na komentáře (4)

O autorovi

Adam Homola

Adam Homola

Redaktor

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (4)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna