Square Enix dnes oficiálně oznámili očekávaný návrat Lary Croft, který se jmenuje jednoduše Tomb Raider a pracují na něm opět ve studiu Crystal Dynamics. To jsou autoři všech posledních Tomb Raiderů od Legends.

Tisková zpráva potvrdila mnohé dřívější spekulace – loď s Larou Croft ztroskotá na neznámé pláži, hlavní hrdinka nebude na ostrově sama a jejím jediným cílem bude přežít. Lara bude muset překonat jak fyzická, tak emocionální traumata, aby vůbec přežila.

„Zapomeňte na všechno, co víte o Tomb Raiderovi," řekl v tiskové zprávě Darrell Gallagher, šéf studia Crystal Dynamics. „Tohle je počátek příběhu, který Laru Croft vytvoří a vezme ji na cestu, která definuje její charakter."

Podle Crystal Dynamics nebyl restart série volbou, jako spíše nutností a vývojáři prý udělali drastická opatření, díky kterým bude nový Tomb Raider opět svěží a zajímavý i pro současné hráče. Na obrázku z obálky Game Informeru dole má Lara opět nový vzhled, škrábance a především novou zbraň – lovecký luk.

Datum vydání oznámeno nebylo, ale podle dřívějších zjištění Eurogameru by to měly být Vánoce 2011. Lara by se měla pravděpodobně podívat na všechny tři hlavní platformy – PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Prvních pořádných informací se dočkáme v lednovém vydání časopisu Game Informer, který má o Tomb Raiderovi exkluzivní desetistránkový článek. Předplatitelům přistál časopis ve schránkách dnes a na stáncích se objeví 11. prosince.

- komentáře (18)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah