Piráti obešli DRM Assassin's Creed II

Emulátoru serverů asi UbiSoft nezabrání.

Vypadá to, že pirátům se definitivně podařilo prolomit DRM ochranu PCčkové verze Assassin's Creed 2. Před pár dny se na internetu objevil neoficiálně vyrobený emulátor serverů UbiSoftu v programovacím jazyku Python, který prý zlodějům umožňuje obejít ověření pravosti kopie.

Emulátor má pracovat s UbiSoft Game Launcherem verze 1.0.0.115 a fungovat na tom principu, že se v počítači přepíší DNS adresy serverů UbiSoftu na lokální IP. Na příslušném portu pak spustí emulátor, který hře dovolí se přihlásit s kterýmkoli uživatelským jménem a heslem. Dále už by hra měla fungovat, tedy samozřejmě vyjma ukládání a načítání pozic z dálkového serveru. Jde tedy o podobný způsob, jakým se crackerům před lety podařilo obejít podobně "nepřekonatelnou" ochranu původního Half-Life 2.

1

Pro vydavatele je špatné to, že emulátor údajně funguje se všemi verzemi hry, tzn. včetně posledních updatů. Navíc nejde o klasický crack, tudíž bude velmi těžké v dalších update hry předejít jeho fungování. Cracknutí nicméně trvalo více než měsíc a výrobce to už nyní nemusí tak trápit, protože největší prodeje vždy bývají v úvodních týdnech.

Zatímco před pár dny emulátor hráčům dovoloval se dostat jen za problematickou bílou obrazovku s Animem, podle posledních reportů na internetu už s ním zloději mohou bezproblémově dokončit celou hru. Zdá se tedy, že ochrana UbiSoft DRM padla: přiměje to vydavatele k tomu, aby ji odstranil z Assassin's Creed II formou patche, aby nadále neobtěžovala legální vlastníky hry?

8. března se autorizační servery UbiSoftu ocitly pod útokem, zřejmě z důvodu nefunkčnosti pirátské verze hry kvůli permanentnímu ověřování přes internet.

Reklama

Související obsah

Dva nezvyklé multiplayerové režimy do The Dark Pictures: Man of Medan

+ videa z hraní a HW nároky tohoto interaktivního filmu.

Do března vypustí UbiSoft tři neoznámené AAA hry

Velmi se mu dařilo + odklad Skull and Bones.

EA: Starý způsob vydávání her už dnes nefunguje

Poučení z Anthem a inspirace mobily.

EA: Anthem nenaplnilo prodejní očekávání

Přesto ho budou dále podporovat.

Také na webu...

Nečekaný primát Borderlands 3

Nejhledanější na...

Hardwarový týdeník hráčů - 38/2019

Alternativa pro Joy-Cony, vzdělávací podložky, Logitech myš nejen pro hráče.

- komentáře (55)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna