Odhady prodejů CoD: Black Ops a SC2

Překoná SC2 5 milionů za rok?

Podle analytika Douga Creutze by se StarCraftu 2: Wings of Liberty mohlo prodat za první rok až 5 milionů kusů. Creutz také očekává, že v Číně by se StarCraft 2 mohl začít prodávat v průběhu roku 2011, pod hlavičkou nového partnera Blizzardu, společnosti NetEase.

Creutz dále odhaduje nižší prodejnost pro Call of Duty: Black Ops, v porovnání s Modern Warfare 2. Black Ops by se prý mohlo prodávat cca o 26 procent méně, než MW2. I tak by se ale Black Ops mělo prodávat mnohem více, než předchozí počin Treyarchu - World at War. Základna konzolových hráčů od vydání MW2 prý poroste přibližně o 35 procent. Pomoci by měl i velký úspěch MW2, který rozšířil fanouškovskou základnu, která slyší na Call of Duty.

Co se týče Call of Duty, nezbývá než dát panu analytikovi za pravdu. Tam jeho odhady působí logicky a uvěřitelně. Ovšem v případě StarCraftu 2 bych se odvážil tipovat i mírně vyšší číslo. Datadisky k World of WarCraftu se prodávají v počtech dvou a půl milionu kusů za prvních 24 hodin a podobné výsledky lze očekávat i u dlouho očekávaného StarCraftu 2. První hry se za deset let prodalo něco málo přes 10 milionů kusů.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Dalších pět představených her pro PlayStation VR je tady

Song In The Smoke, Fracked či After The Fall - SOUHRN NOVINEK OD SONY.

Odklad Dynasty Warriors 9 Empires

+ stručné zdůvodnění a PS5 patch.

On The Road - Truck Simulator je k dispozici pro PS4

Vykládání zboží, tankování i řízení už i s ovladačem v ruce.

- komentáře (1)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna