Pět let poté, co byl oznámen doposud neznámý letecký simulátor Storm of War: Battle of Britain, hra překvapivě mění jméno a odteď je známá pod marketingově mnohem atraktivnějším názvem IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover. Stalo se tak sice za účelem lepší propagace, ovšem nikoliv bezdůvodně. Za titulem stojí vývojáři původního IL-2 Sturmovik ze studia Maddox Games.

Jak zjistil švýcarský herní server Gbase, změna jména se neobešla bez menších konfliktů. Ostatně lead designér hry Oleg Maddox se s tím dodnes nesmířil a i na diskusních fórech otevřeně prohlašuje, že se mu víc líbil původní název Storm of War. Protože hra ale nakonec vyjde u UbiSoftu, převládla pochopitelně touha využít renomovaného názvu původní série leteckých simulátorů.

Pár dnů staré obrázky sběratelské edice a čerstvé informace od evropské ratingové agentury PEGI prozrazují, že k hraní budete potřebovat stálé internetové připojení. To naznačuje, že i nového Sturmovika bude chránit kontroverzní ochrana UbiSoft DRM.

1
Náhled sběratelské edice.

Cliffs of Dover se odehrává v roce 1940 a zobrazí letecké bitvy mezi nacistickým Německem, Velkou Británií a Itálií v anglickém, francouzském i belgickém vzdušném prostoru. V sólové kampani si zahrajete za pilota britské RAF, síťová hra prý teoreticky dovolí až 128 hráčů na jedné mapě. Zalétáte si ve všech stěžejních letadlech 2. světové války, od Spitfiru nebo Hurricane, až po Messerschmitt Bf 109 a další.

Autoři slibují také obsáhlý tutorial pro nováčky a zbrusu nový grafický engine s podporou DirectX 11. Jak dokazuje přiložený obrázek, ve sběratelské edici hry najdete autentický manuál k Spitfiru z roku 1940, dále skládací mapu a zápisník s logem hry.

IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover je ve vývoji zhruba od roku 2005 a podle Maddoxe se momentálně nachází už v poslední fázi betaverze. UbiSoft jako datum vydání uvádí 24. března 2011 pro PC.

- komentáře (7)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna

Související obsah

IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover

Torzo vyžadující zásah technika, aby vůbec vzlétlo.

Patche IL-2 Cliffs of Dover stačit nemusí

Krabicová verze kvůli nim odložena o měsíc.

Digitální IL-2 Cliffs of Dover zpackaný

Hra za 50 eur se nyní nedá hrát.

IL-2 Sturmovik: Cliffs of Dover v březnu

Účastněte se bitvy o Británii.

Google má 19. března představit svou streamovací herní platformu

"Představte si Zaklínače 3 v Google Chrome".

Poslední

Google má 19. března představit svou streamovací herní platformu

"Představte si Zaklínače 3 v Google Chrome".

Oznámení Darkest Dungeon 2

+ teaser, první detaily.

Nové kostýmy do Soul Calibur 6

Character Creation Set A.

Dobré ráno s Eurogamerem - úterý, 19. února

Fallout 76 za pět dolarů, patent PSVR2, jak se stavělo Miami do Hitman 2, nej hry v Německu...

Reklama