Důvody odkladu Splinter Cell Conviction

Ubisoft přesouvá své hity na příští rok.

Finanční hospodaření Ubisoftu za čtvrtletí končící 30. června 2009 nebylo dvakrát povzbudivé, firma zaznamenala 51% pokles prodejů. Na vině měly být slabší prodejní výsledky u Nintendo DS a malý odbyt starších her na konzolích PS3 a X360. V souvislosti s DS dokonce padla zmínka, že za výraznou stagnací lze vidět masivně se rozmáhající pirátskou scénu, která tak není zdaleka jenom problémem PC trhu.

Ubisoft současně významně přehodnotil svůj herní lineup. V létě vydá jenom pár her jako kupř. Teenage Mutant Ninja Turtles game pro Wii a PS2, a některé své potenciální hity přesune z předvánočního období na rok 2010. Až v prvním čtvrtletí 2010 se tak dočkáme příchodu Splinter Cell Conviction a Red Steel 2, přičemž další Ghost Recon a I Am Alive jsou dokonce naplánovány až na příští fiskální rok (duben 2010- březen 2011). Přesuny se tedy nedotkly a nepoznamenaly pro podzim nachystaný Assassin's Creed 2.

Nelze přitom nevidět, že Ubisoft je nyní dalším vydavatelským domem v řadě, kdo svá největší herní želízka rozložil do delšího časového období a přitom se vyhnul očekávanému předvánočnímu přetlaku. Společnost očekává, že díky tomu se zlepší jejich hospodaření pro tento fiskální rok, končící v březnu 2010.

Za odkladem Splinter Cell Conviction a Red Steel 2 má být snaha obě hry co nejvíce vyladit, jakkoliv jejich odsun z předvánočního trhu může ve výsledku znamenat, že ze začátku prodají každá cca o milion kusů méně. Ubisoft se nicméně domnívá, že vysoká kvalita obou produktů (právě díky času, který tu vývojáři získají navíc) zaručí jejich vyšší prodeje.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna