Odsun The Secret World kvůli propuštění

Nové MMO od Funcomu až v roce 2011?

Funcom, norský vývojářský dům a tvůrce MMO Age of Conan, hlásí potíže. Kvůli úspoře peněz hodlá drasticky propouštět a to až 20% z celkového počtu pracovních sil, jež v současné chvíli čítají zhruba 300 lidí po celém světě.

Propouštění nejvíce zasáhne centrálu v domovském Oslu, vytěžit by z toho naopak mělo nově vytvořené studio v kanadském Montrealu, kde hodlá Funcom těžit z daňových úlev a nižších mezd.

Uvedená opatření však povedou též k odkladu nového MMO projektu - The Secret World, a to o několik měsíců! The Secret World nicméně neměl stanové pevné datum svého vydání, jakkoliv se mělo za to, že už v příštím roce by se mohl objevit na trhu. Cílovými platformami jsou přitom PC a konzole X360.

Nyní by se tedy mohlo zdát, že až rok 2011 bude pro tuhle hororovou MMO hru s konspirační tematikou tím pravým. V tomto kontextu zbývá ještě připomenout, že se na ní podílí tvůrce velice populární adventurní řady The Longest Journey a Dreamfall - Ragnar Tornquist.

Je nezodpovězenou otázkou, jaký vliv budou mít personální změny v řadách Funcomu na plánované rozšíření pro Age of Conan - Rise of the Godslayer. První rozšíření pro známé MMO, které však také dosud nemělo definované konkrétní datum svého vydání.

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna