Pohybový ovladač pro všechny PS3 hry

Zahrajete si s ním třeba i God of War III.

Sony to měla na E3 těžké. Jejich konference byla zcela zastíněna Microsoftem, i když sama o sobě vůbec nebyla špatná. Sony představilo hned několik zajímavých produktů, ale největší problém byl, že žádný z nich nebyl tak úplně překvapením. Obrázky z nové verze PSP se objevily na Eurogameru ještě před konferencí, videa ze hry The Last Guardian (Project Trico) také a mluvilo se také o pohybovém ovladači. "Lidé prostě nedokáží udržet tajemství," vysvětluje to prezident Sony Computer Entertainment Jack Tretton. "Je těžké udržet si tajemství ve své vlastní firmě, natožpak, když spolupracujete s třetími stranami."

Promluvil také o novém pohybovém ovladači k PS3, který představili na E3 a uvedou ho příští jaro. Hráči dle něj budou nejspíš překvapení, kolik her bude tuto technologii podporovat. "Osobně si nedokážu představit, jak by se dal například God of War III hrát s Wii ovladačem. Je prostě pro jiný druh zábavy a nedá se použít na všechny typy her. Náš pohybový ovladač k PS3 ale půjde použít na všechny hry, které na naší konzoli existují, a také ho bude možné použít na všech hrách, na kterých se teprve pracuje." Podle jeho slov můžeme na už existující hry očekávat updaty, které ovládání pro pohybový ovladač přizpůsobí.

V rozhovoru pro CNBC.com ale řekl i další zajímavé věci. Třeba na adresu iPhone, z nějž se začíná čím dál tím více stávat také herní zařízení, zejména v nové dvakrát rychlejší verzi přístroje. Ale Tretton tvrdí: "iPhone bude vždycky pouze telefon. Pokud se chce zaměřit na hry, tím lépe pro nás, protože hry tak mohou oslovit lidi, kteří obvykle nehrají a my jim pak můžeme prodat PSP."

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (2)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna