Povídky ze světa Zaklínače

Díla ze soutěže Comgadu pro nadějné spisovatele.

Počátkem letošního roku vyhlásila společnost Comgad, která u nás distribuuje populární hru Zaklínač 2: Vrahové králů, soutěž o nejlepší krátkou povídku ze světa zaklínače. Zadání si žádalo, aby povídka plynule navazovala na události z konce prvního dílu hry a pokusila se (v době ještě před vydáním hry) předpovědět, jak začne její pokračování. Nyní máte možnost se podívat, jak si s tímto nelehkým úkolem poradili autoři těch nejlepších děl.

Povídek se sešlo několik desítek a my vám teď ve spolupráci s Comgadem přinášíme výběr těch nejzajímavějších. Soubor otevírají tři vítězná díla, jejichž autory jsou Martin Pohlreich na prvním místě, Antonín Hujer na druhém a Martin Stehlík na místě třetím. Za zmínku stojí i skutečnost, že povídka Martina Pohlreicha byla oceněna i v mezinárodním kole, kam se díky domácímu vítězství probojovala.

"Byli jsme skutečně nadšení, že se nám za ty pouhé tři týdny trvání soutěže přihlásilo tolik autorů. Mnozí z nich si své výtvory opravdu pečlivě promysleli, takže rozhodování o vítězi nebylo snadné," říká Filip Ženíšek z Comgadu, jeden z členů poroty.

1

"Nakonec jsme tři vítěze vybrali, ale bylo nám líto neocenit i ostatní nadějné spisovatele. Proto jsme se s nimi dohodli na uveřejnění jejich děl, aby si je mohli přečíst i další hráči, kteří jistě uvítají další z řady bonusových materiálů s tematikou Zaklínače. Doufáme, že jim pomohou ukrátit si čekání, než vyjdou přídavky."

Všechny povídky si můžete stáhnout a přečíst zde ve formátu PDF (uložit na disk pravým myšítkem, otevřít v programu Acrobat Reader).

Reklama

Související obsah

Také na webu...

Sony Santa Monica nabírá grafika pro fantasy kreatury do neohlášené hry

Asobo zase hledá animátory asi pro nástupce A Plague Tale: Innocence.

K Biomutant dostanete ručník

Dárek k objednávce na JRC.

- komentáře (5)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna