Proč v Mortal Kombat X360 chybí postava

A také se razí proti bazarům.

PlayStation 3 verze nového Mortal Kombat má exkluzivně Kratose ze série God of War, ale Xbox 360 verze exkluzivní postavu nedostala. Proč? Podle šéfa Netherrealm Studios to nebylo bohužel rozhodnutí vývojářů.

Tvůrci o tom prý nesmějí mluvit, ale prozradili, že to nebylo jejich rozhodnutí, že oni Xbox 360 exkluzivní postavu chtěli. A která to mohla být? „Každý, kdo se orientuje ve hrách pro Xbox zná jména jako Master Chief z Halo, nebo Marcus Fenix z Gears of War, nebo jiné postavy z Xbox exkluzivních her, o kterých se mluvilo. Takže jsme to řešili," řekl EG Ed Boon, duchovní otec série Mortal Kombat.

Boon se také Eurogameru svěřil se svým názorem na Online Pass, tedy jednorázový kód, který aktivuje online prvky hry – vydavatelé tím bojují proti bazarovému prodeji her, kdy si hráč musí Online Pass dokoupit za 10 dolarů, pokud chce mít plnohodnotnou hru.

Podle Boona je taková věc nutností pro všechny hry, bez ohledu na žánr: „Pro hry je to nezbytné, tečka. Když prodáváme hru, musíme získat zpátky náklady na vývoj. Produkce dnešních her stojí mnoho, mnoho milionů dolarů. Pokud někdo znovu prodává naše hry, odstřihne nás tím od podílu na zisku. A aby se naše hry zaplatily, musíme pro ochranu našich investic něco udělat," vysvětlil jednoduchý princip Boon v rozhovoru pro Eurogamer.

Šéf Netherrealm pak ještě dodal, že další velké sumy peněz jdou do výzkumu při vývoji a do infrastruktury, která podporuje online prvky hry. Prodej bazarových her tak podle Boona může ohrozit samotný vývoj nových her, na které pak nemusí být peníze, právě kvůli bazarovému trhu.

Mortal Kombat u nás vyjde 21. 4., tedy ve čtvrtek a díky snižování cen u Cenegy bude stát jen 1199 Kč. Za nedlouho by se také mělo objevit první DLC, které do hry přinese dvě nové postavy – slepého bojovníka Kenshi a Scarlet.

Zde se můžete podívat na kompletní intro hry, jiné než ten nedělní renderovaný filmeček:

Reklama

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (10)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna