Proč druhá re-edice Mafie II?

Vysvětlení je jasné. Nízká cena už ne.

Take 2 oficiálně ohlásili existenci re-edice Mafie II, o níž se začalo hovořit minulý týden. Na PC ji nazvali Directors Cut Edition, na PS3 je pod hlavičkou Greatest Hits a na X360 v edici Platinum Hits. Podle náhledu obalů se tváří jako nějaká nová řada re-edic na konzolích.

Jak známo, bude obsahovat základní hru, všechny velké datadisky (The Betrayal of Jimmy, Jimmy's Vendetta, Joe's Adventures) i čtyři menší balíčky s oblečením nebo auty.

Vzhledem k tomu, že přesně to samé přinesla prosincová Mafia II: Extended Edition, ihned vyvstaly otázky, proč výrobce přichází s druhou re-edicí, pouze jinak nazvanou. Vysvětlení je prosté a domněnku Eurogameru - čerpající z toho, že o Extended Edition se ve světě vůbec nemluvilo - dnes potvrdil i zástupce 2K Czech:

"Extended Edition vloni vyšla pouze v České republice, Polsku a Rusku. Tato Directors Cut re-edice je určena pro západní trhy, kde dosud neexistovala možnost pořídit dohromady základní hru i datadisky v jednom balení." U nás se tedy neobjeví, ostatně ani není důvod.

Zvláštní však je, že v USA budou tyto re-edice podle tiskové zprávy stát pouhých 30 dolarů, což je na pouze tři čtvrtě roku starou hru s tolika přídavky (opravdu hodně herní doby/obsahu) podezřele nízká cena, která u takových re-edic nebývá běžná (pro srovnání - podobnou Borderlands GOTY edici vloni Take 2 ocenili na 60 dolarů u konzolí a 50 dolarů u PC verze). V přepočtu to dělá jen kolem pětistovky, zatímco u nás Extended Edition stojí mnohem více: 1399-1799 Kč. Tyto reedice PS3 a X360 v Americe vyjdou v průběhu dubna, na PC "v příštích měsících". O jejich vydání v západní Evropě se zatím nic neví, pravděpodobně je dostane též.

1
2
3

Reklama

Související obsah

On The Road - Truck Simulator je k dispozici pro PS4

Vykládání zboží, tankování i řízení už i s ovladačem v ruce.

Dalších pět představených her pro PlayStation VR je tady

Song In The Smoke, Fracked či After The Fall - SOUHRN NOVINEK OD SONY.

Reklamní spot na PS5 vypíchl čtveřici her

+ Ratchet zdarma už je k mání.

Také na webu...

Dalších pět představených her pro PlayStation VR je tady

Song In The Smoke, Fracked či After The Fall - SOUHRN NOVINEK OD SONY.

Odklad Dynasty Warriors 9 Empires

+ stručné zdůvodnění a PS5 patch.

On The Road - Truck Simulator je k dispozici pro PS4

Vykládání zboží, tankování i řízení už i s ovladačem v ruce.

- komentáře (21)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna