Proč se UbiSoft tak soustředí na střílečky, Free2Play a Wii U?

A záměr přinést Trials i na jiné platformy.

Přednímu francouzskému vydavateli se finančně daří a jeho šéf Yves Guillemot při odpovídání investorům při včerejší výroční konferenci prozradil několik novinek.

UbiSoft se do budoucna chce soustředit na tři pilíře příjmů: z AAA stříleček/akcí se singlem i mulťákem, protože tržby z nich tvoří 35% herního trhu. Proto vkládá naděje do Ghost Recon: Future Soldier, Assassins Creed 3 a Far Cry 3, které prý bombasticky představí na E3. V Los Angeles se také vytasí s "ještě neoznámenou zásadní sérií" chystanou na začátek 2013. Že by Splinter Cell nebo jiný projekt Jade Raymond?

Příležitost vidí Yves Guillemot v Wii U, na rozdíl od EA jsou jeho významnými podporovateli. Pro jeho předvánoční start připravují pět her pro příležitostné hráče a dvě pro hardcore hráče.

Zlatým dolem by se prý mohly stát i Free2Play hry pro PC, od nichž očekává ve 2012-2015 každoroční růst až o 15%. Proto ostatně kutí Ghost Recon Online, Settlers Online, ShootMania či Silent Hunter Online.

A nejlepší zpráva od UbiSoftu na závěr: "Jsme velmi potěšeni z Trials Evolution, kterého se na Xbox 360 prodalo 500 tisíc kusů. Jeho autoři ze studia RedLynx mají potenciál i pro jiné platformy". Samozřejmě to neznamená automaticky konverzi Evolution na PS3/PC, na ty si zřejmě Microsoft jako obvykle pojistil exkluzivitu, ale teoreticky pro ně může vzniknout jiná Trials hra.

Reklama

Přeskočit na komentáře (3)

O autorovi

Jan Doskocil

Jan Doskocil

EG.cz Managing Director

Související obsah

Také na webu...

- komentáře (3)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna