První info o Prototype 2

Členění města, příběh a srovnání hrdinů.

Minulý týden na konferenci GDC 2011 novináři viděli také první předváděčku otevřené městské akce Prototype 2. Sice se stále nachází v rané fázi vývoje a spousta věcí v ní není dořešených, o jiných se už ví překvapivě hodně - a to pár dnů předtím, než na stánky zamíří nové číslo EGM se slibovaným odhalením dalších informací.

Radical Entertainment prý stále uvažují, jak dlouhá vlastně dvojka má být. Zpětně totiž uznávají, že v prvním díle hráče mnohdy zbytečně natahovali. S tím asi souvisí i fakt, že herní svět bude ve druhém díle rozparcelovaný a má se vám postupně odemykat, zatímco v jedničce jste od začátku mohli chodit, kde se vám zachtělo.

Oproti původní hře ubyde Move Store a také multiplayer, který by prý vývojáře zbytečně rušil - bez něj se mohou spíš zaměřit na samotnou hru. Jejím hrdinou bude tentokrát veterán z války v Iráku jménem James Heller, který se vrátí do New Yorku a zjistí, že jeho rodinu vyhubil virus Blacklight.

Heller zamíří do pomyslného nervového centra virusu s cílem spáchat sebevraždu a zabít co nejvíc mutantů, ale tam ho "zachrání" hrdina prvního dílu Alex Mercer a nakazí jej virem. Na začátku dvojky je tedy situace taková, že nakažený Heller žije jen proto, aby vystopoval Alexe a pomstil se - tedy zabil ho, protože právě Alex je nositelem infekce a pro Hellera tudíž ztělesněním toho, proč jeho vlastní rodina nemohla přežít.

Ačkoliv tedy Heller bude hlavním hrdinou, příběh Alexe Mercera prý ve dvojce bude dál pokračovat a autoři se této postavy do budoucna rozhodně nechtějí zbavit. Podle prvních dojmů z předváděčky je Heller podstatně silnější, např. dovede urvat kulomet připevněný na tanku a začít s ním střílet po nepřátelích. Na konci dema si to Heller rozdal také s nějakou novou obrovitou bestií, kterých v Prototype 2 potkáte hned několik.

Datum vydání je zatím stanoveno na 2012 pro PC, Xbox 360 a PlayStation 3.

Reklama

Související obsah

Oznámení World War Z: Aftermath

+ trailer, info, obrázky.

SOUHRN: Ostatní trailery a ohlášené hry od UbiSoftu

Animák Rainbow Six, DLC Watch Dogs, Rocksmith+, Just Dance 2022, Mario a Rabbits...

Hra Avatar po mnoha letech ožívá ve Frontiers of Pandora

+ nové info, podtitul, cílení a termín.

Godfall míří na PlayStation 4

+ rozšíření Fire and Darkness.

Rainbow Six Extraction vyjde už 16. září

Filmeček nastiňuje zápletku + 7 minut z hraní.

Také na webu...

Godfall míří na PlayStation 4

+ rozšíření Fire and Darkness.

První screenshoty F1 2021

Na poslední generaci EGO enginu.

OČEKÁVÁME v neděli 19:00 - vysílání Xboxu a Bethesdy, pak Square Enix

Uvnitř všechny streamy + teaser s pár vteřinami z Battlefield 2042.

Oznámení World War Z: Aftermath

+ trailer, info, obrázky.

- komentáře (0)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna