PS3 hack umožnil úpravu MW2 statistik

Infinity Ward si s tím neví rady.

Že je kompletní hack konzole Playstation 3 obrovský problém, to si nejspíš Sony uvědomuje čím dál tím víc. Klidně lze totiž upravovat své multiplayerové statistiky ve hrách a vývojáři s tím příliš nenadělají. Jako v případě Modern Warfare 2.

Robert Bowling z Infinity Ward na oficiálním fóru vytvořil vlákno, kde o problému mluví. "Sony nedávno potvrdilo prolomení bezpečnosti na PS3, jejímž důsledkem je, že hry na této konzoli mohou být hacknuty," napsal. "Žádnou výjimkou není ani Modern Warfare 2 a zjistili jsme, že někteří z vás už měli problémy se statistikami a další věci."

Podle Roberta Bowlinga proti tomuto problému nepomohou ani případné patche.

"Hry jsou zcela závislé na bezpečnosti šifrování na jednotlivých platformách, takže update hry pomocí patchů problém zcela nevyřeší. Leda že by se opět obnovila bezpečnost tohoto šifrování." Dle svých slov to ale neznamená, že by se problém nesnažili řešit. "Budeme zkoumat všechny možnosti, které máme. Bohužel, série Call of Duty je díky své popularitě v hledáčku hackerů."

Podle všeho by se ale něco takového už nemělo v budoucnu opakovat, protože příště už nebudou spoléhat pouze na šifrování jednotlivých platforem, ale nejspíš budou mít i nějaké své. Call of Duty: Black Ops podle všeho podobný problém nemá, protože už používá vlastní šifrování.

Reklama

Související obsah

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

Opět hlasy o Bloodborne PC

Tentokrát už věrohodné zdroje.

Také na webu...

RECENZE The Old World v Early Access verzi

Jak se zatím líbí klon Civilizace a v čem se od legendy liší?

Co víme o PS5?

Přehledný souhrn, co zhruba od konzole čekat.

- komentáře (17)

Po 30 dnech od publikování článku se diskuse automaticky zavírají, ale v rozpravě můžete pokračovat v našem fóru!

Schovat komentáře s nízkým hodnocením
Pořadí
Vlákna